Zdjęcia i ich znaczenie w kulturze

obrazek

Uwielbiamy zdjęcia i nie da się zaprzeczyć, jest to jedno z osiągnięć cywilizacyjnych, które utkwiło w naszej świadomości bardzo głęboko. Rzadko kiedy się spotyka ludzi, którzy nie mają jakiegoś albumu rodzinnego i nie robią w ogóle zdjęć. Moim zdaniem jest to niedorzeczne, czemu nie robić zdjęć, zawsze można wrócić pamięcią do jakiegoś momentu, wspomnienia bywają zawodne.

Technologia na tyle się rozwinęła, że zdjęcia w Internecie są publikowane na potęgę, dane z 2013 roku mówią, że wrzucamy 500 mln zdjęć na dzień do sieci. Liczby te są ogromne, wręcz niewyobrażalne. Dzięki temu, że mamy możliwość swobodnego publikowania w Internecie zdjęć możemy się nimi chwalić, możemy podziwiać inne zdjęcia, stawać się coraz lepszym fotografem.
Takie upublicznianie oraz anonimowość mają swoje wady, często wolność jaką daje nam Internet sami sobie ograniczamy, przez różne dziwne praktyki np. wrzucanie zdjęć innej osoby, bez jej zgody ( chyba najczęściej popełniane przestępstwo jeżeli chodzi o zdjęcia, zrobimy komuś zdjęcie i wstawiamy na Facebooka, później może czekać nas nieprzyjemność z tego powodu).

Infografiki na czasie

Zupełnie inne spojrzenie na zdjęcia , to potraktowanie ich jako sposób na prezentację informacji. Bardzo popularne w ostatnim czasie są infografiki, moim zdaniem do infografiki można zaliczyć też zdjęcia przy jakiś tematycznych artykułach. Sama infografika, to zdjęcie na którym są zawarte jakiś informację o konkretnej charakterystyce, najczęściej są to wykresy, słupki itd. Takie przedstawienie licz, zamiast cyferek bardzo dobrze się sprawdza, jest ciekawym pomysłem na uproszczenie wielu tematów.

Zdjęcia = pieniądze

Z zupełnie innej strony można spojrzeć na zdjęcia. Jest to produkt na sprzedaż, grafiki w Internecie są dość drogie, czasami robione na podstawie zdjęć, czasami robione od podstaw ręcznie. Takiego rodzaju biznesem jest np. fotografia ślubna. Fotograf ślubny, handluje zdjęciami, w taki sposób, że robi je za pewną opłatą. W przypadku fotografa ślubnego, jest to sposób na zarabianie. Są też grupy ludzi, którzy robią zdjęcia z pasji, nie tylko po to aby zarobić (oczywiście jeżeli jesteś fotografem ślubnym, możesz być po prostu pasjonatem, który robi to co lubi)
Zdjęcia to temat rzeka można by pisać na ten temat bardzo dużo. Ja natomiast zakończę jedną prostą konkluzją.

Warto jest robić zdjęcia choćby dla siebie, po to aby pamiętać, nawet jeżeli sami nie potrafimy, wynajmijmy do tego profesjonalistów,  będzie to pamiątka na całe życie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz