Zawód – copywriter

01_praca

Copywriter może dostać pracę na etacie?

Od niedawna można zauważyć zwiększoną aktywność różnego rodzaju firm w internecie. Teraz praktycznie każda firma, nawet mała lokalna, posiada własną stronę internetową. W internecie jest dużo większa szansa na znalezienie potencjalnych odbiorców. Duże firmy oraz sklepy internetowe posiadają dodatkowo portale oraz blogi branżowe i tutaj pojawia się szansa na dodatkowe stanowiska pracy. Po pewny czasie właściciele przestają mieć czas na prowadzenie i rozwój portali oraz blogów.

Agencje reklamowe i copywriting.

Każda firma zajmująca się reklamą w internecie potrzebuje odpowiednich treści. Na początku działalności właściciele sami załatwiają wszystkie sprawy, jednak wraz z upływem czasu zaczyna brakować rąk do pracy. I wtedy zaczynają się poszukiwania współpracownika, który zajmie się dostarczaniem treści na potrzeby reklamowe. Praca w takiej firmie na pewno jest bardzo przyjemnym zajęcie. Posiada bardzo wiele zalet a czas pracy nie wydłuża się poza ustalone godziny. Pracę przy swoim biurku rozpoczynamy o 9 godzinie i o 17 wychodzimy do domu, do tego wszystkie soboty i niedziele są wolne.

Firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron.

Każda większa firma zajmująca się pozycjonowaniem stron klientów, potrzebuje do pracy osób znających się na tworzeniu dobrych treści. A praca w takiej firmie jest przyjemnym i bardzo ciekawym zajęciem. Do tego można nauczyć się nowych rzeczy i cały czas rozwijać i poszerzać swoje umiejętności. Tutaj również dostaje się osobne biurko i komputer do pracy. W większych firmach do pracy potrzeba nawet kilku copywriterów i każdy z nich będzie miał pełne ręce roboty.

Zarobki copywritera.

Jeżeli chodzi o pracę na etacie to nawet początkujący copywriter może liczyć na normalną wypłatę oraz dodatkowe premie. Wraz ze stażem pracy oraz rozwojem umiejętności można awansować na kolejne poziomy zaawansowania, z którymi wiążę się coraz większa stawka stała oraz bardziej okazałe premie. W Polsce przyjmuje się, że średnie zarobki copywritera wahają się od 2 do 3 tysięcy złotych. Jednak najlepsi zarabiają kilka tysięcy w ciągu miesiąca, a niekiedy liczba ta składa się z pięciu cyfr.

Zawód copywritera jest coraz bardziej znany i można zaobserwować rosnące zapotrzebowanie w firmach na osoby, które zajmują się tworzeniem wysokiej jakości treści. Może akurat dla Ciebie będzie to znakomita szansa na zawodowy rozwój.

Artykuł powstał dzięki współpracy z portalem www.kopalniapracy.pl

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

3 thoughts on “Zawód – copywriter

  1. Niestety z obserwacji coraz cześciej wynika, że etat dla copywritera to wyłącznie w dużych , naprawdę poczytnych serwisach internetowych, gazetach itd – w całej masie pomniejszych stronek co najwyżej zlecenia lub umowa o dzieło, chociaż mam nadzieję, że to sie kiedyś zmieni, aczkolwiek patrząc na kierunek pracy i gospodarki… hm wątpliwe?

Dodaj komentarz