Przy wyborze fotografa

Wybór fotografa

Czym kierować się przy wyborze fotografa na sesję zdjęciową

Przed Wami pierwsza w życiu sesja zdjęciowa. Chcecie wybrać jak najlepiej, aby efekty były piękne. Jak się do tego zabrać, jeśli nie macie doświadczenia? W kilku punktach podpowiemy Wam, jak wybrać, aby współpraca oraz efekty zachwycały.

1. Klimat fotografii.  

Nie mając doświadczenia z fotografią, ciężko określić klimat, który podoba się najbardziej. A to właśnie on powinien być priorytetem. Rodzaj kadrowania, obróbki – to ostateczny efekt, który powinien nam się podobać. Dlatego oglądajcie wiele prac, porównujcie, zapisujcie inspiracje. Wybierzcie kilku fotografów, których zdjęcia podobają Wam się najbardziej – wybór będzie o wiele prostszy.

Wybór fotografa
Wybór fotografa

2. Cena.

Gdy macie wybrane grono fotografów, sprawdźcie ceny. Przygotujcie się na to, że sesja zdjęciowa to wiele pracy, a więc nie liczcie na koszt jedynie kilkudziesięciu złotych. Dla dobrych zdjęć warto zapłacić – fotografie będą pamiątką na całe życie. Musicie jednak określić swój budżet. Wiele zależy od dodatków. Większość fotografów proponuje sesje z udziałem makijażystki, stylistki oraz fryzjerki. Zastanówcie się – warto skorzystać z usług osób, które profesjonalnie przygotują Was do zdjęć. Wiele zależy również od ilości obrobionych zdjęć, jakie oferuje fotograf. Im więcej, tym prawdopodobnie cena wzrośnie.

3. Kontakt.

Grono fotografów zawęziliście ze względu na cenę. Teraz warto byłoby skontaktować się z nimi, w celu dopytania o szczegóły oraz wolne terminy. Nie nastawiajcie się, że spotkacie się na drugi dzień. Sesja fotograficzna to czasem duże przygotowania. Poza tym fotograf może mieć zapełniony grafik i będziecie musieli cierpliwie poczekać.

Wybór fotografa
Wybór fotografa

Po kontakcie z wybranymi osobami już klaruje się obraz tego, jaka będzie późniejsza współpraca. Czy jest jakikolwiek kontakt? Czy nikt nie odbiera telefonu i nie odpisuje na maile? Czy rozmowa jest miła, czy raczej oschła? Informacje są wyczerpujące, czy o wszystko musicie dopytywać? Pierwszy kontakt pomoże Wam podjąć ostateczną decyzję. W razie wątpliwości, warto spotkać się z fotografem osobiście.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 thoughts on “Przy wyborze fotografa

Dodaj komentarz