Wybór kotła grzewczego oraz materiałów opałowych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUmiejętny dobór kotła centralnego ogrzewania do domu jednorodzinnego to bardzo poważna sprawa, bowiem od tego zależne będą koszty ponoszone przez nas przez cały sezon grzewczy, jak również sam komfort cieplny w domu. Dlatego też musimy tutaj pamiętać, aby dobierać kocioł w zgodzie z obowiązującymi w tym względzie zasadami. Przede wszystkim należy kocioł dobrać pod względem jego wydajności grzewczej, aby był on w stanie zaspokoić potrzeby cieplne naszego domu. Trzeba także zwrócić uwagę na rodzaj stosowanego materiału opałowego bowiem od tego zależeć będą nie tylko możliwości grzewcze, ale przede wszystkim wysokość opłat za ogrzewanie. Wobec tego też warto tutaj przyjrzeć się tym kwestiom nieco bliżej, aby zapewnić sobie lepsze rozeznanie w kwestii wyboru kotła oraz materiałów opałowych niezbędnych do jego poprawnej pracy.

Kotły opalane flotem

W wielu przypadkach okazuje się iż kotły opalane flotem stanowią jedno z najlepszych rozwiązań w kwestii ekonomii ogrzewania, bowiem flot stanowi o wiele tańsze rozwiązanie niż na przykład węgiel. Trzeba jednak mieć na względzie fakt tego, iż w tym przypadku nie będzie możliwe zastosowanie usprawniających obsługę kotłowni podajników, bowiem flot bardzo często należy uprzednio rozmieszać z pewną ilością wody, aby zapewnić lepsze warunki spalania w komorze kotła. Niemniej jednak jest to na chwilę obecną jedno z najbardziej popularnych rozwiązań, stosowane w wielu polskich domach, przede wszystkim przez wzgląd na niskie koszty ogrzewania tą technologią. Tym bardziej iż flot w sprzedaży w Bielsku Białej oraz w wielu innych miastach naszego województwa jest bardzo powszechny i niezbyt kosztowny, toteż zastosowanie takiego kotła będzie rozwiązaniem bardzo oszczędnym.

Kotły węglowe

Kielar Eco2 z ruchomym rusztemKolejnym rozwiązaniem stosowanym bardzo często w naszym kraju, a w szczególności na terenie województwa śląskiego są kotły opalane węglem, bowiem jest materiał bardzo łatwo u nas dostępny, aczkolwiek nieco kosztowniejszy niż to ma miejsce w przypadku flotu. Warto jednak podkreślić iż jest to materiał o wysokiej wartości energetycznej, wobec czego ogólne koszty ogrzewania nie są aż tak diametralnie wyższe niż w przypadku kotłów opalanych flotem, a co za tym idzie, warto także i na tę technologię zwrócić swoje uwagę. Szczególnie dobra jest ona w przypadku górników pracujących na kopalniach węgla kamiennego, bowiem dostają oni kilka ton tego cennego kamienia na rok, dzięki czemu ich ogrzewanie domu może być o wiele mniej kosztowne.

Skąd brać dobrej jakości opał?

Bardzo ważne w tej kwestii jest także to, aby zaopatrzyć się w opał wysokiej jakości, a to jest kwestią dość skomplikowaną, toteż musimy pamiętać o tym, aby znaleźć bardzo dobrego i pewnego dostawcę materiałów opałowych. Musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o tym, iż składy opałowe takich marek jak na przykład Mervex są na dzień dzisiejszy zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o jakość zastosowanych materiałów opałowych. Wobec tego też, warto korzystać właśnie z takich a nie innych składów opałowych, bowiem tutaj mamy gwarancję wysokiej jakości pozyskiwanego opału, szczególnie z tego względu, iż Mervex jest tutaj autoryzowanym przez wiele kopalni dystrybutorem wydobywanych w nich materiałów opałowych.

logoMervex – profesjonalny skład materiałów opałowych w Bielsku Białej. Autoryzowany dystrybutor węgla oraz innych materiałów opałowych w przystępnych cenach i wysokiej jakości. Zapraszamy serdecznie do zakupu w naszym składzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz