Wybór fotografa ślubnego

Wybór fotografa

Wybór fotografa ślubnego to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu. Nie jest to jednak łatwa decyzja, zwłaszcza dla osób, które nie bardzo znają się na fotografii. Łatwo tutaj popełnić błąd, a niestety… zdjęć ślubnych nie da się już powtórzyć. Dlatego warto zagłębić się bardziej w temat i podjąć najlepszą decyzję z możliwych. Jakich błędów nie popełniać?

 

Fotograf ślubny – amator zamiast profesjonalisty

To jest największy błąd z możliwych, a niestety często popełniany. W wielu przypadkach Młode Pary decydują się powierzyć kwestię fotografowania na swoim ślubie znajomej osobie, która posiada „dobry aparat” i „interesuje się fotografią”.  Ale czy posiadanie sprzętu i względne pojecie o wykonywaniu zdjęć wystarczy? Absolutnie nie! Fotografia ślubna to niezwykle trudna sztuka i potrzeba tutaj solidnych umiejętności, które kształtuje się latami. Nie jeden profesjonalny fotograf, na co dzień trudniący się sesjami zdjęciowymi, czy zdjęciami produktowymi, miałby nie lada trudności podczas wykonywania reportażu ślubnego, a co dopiero amator.  Dobry fotograf ślubny to osoba, która ma doświadczenie z fotografią stricte reportażową i wie jak zachować się, gdy sytuacja ciągle się zmienia. A taki właśnie jest ślub, w trakcie reportażu nikt nie pozuje, wszystko dzieje się szybko i tak samo musi reagować fotograf. Kolejną kwestią jest sam sprzęt. Lustrzanka za 1-2 tys. to zdecydowanie za mało,  do profesjonalnej fotografii ślubnej jest potrzebny znacznie lepszy sprzęt, a do tego jeszcze wymienne obiektywy, lampy błyskowe, aparat zapasowy. To wszystko jest niezbędne do tego, aby zdjęcia ślubne były najwyższej jakości i cały reportaż ślubny przebiegł sprawnie. Nikt nie chce rozmazanych, prześwietlonych zdjęć ze swojego ślubu, a taki może być efekt zatrudnienia fotografa amatora.

Wybór fotografa ślubnego jedynie na podstawie opinii

Fakt, opinie to ważna rzecz i trzeba zwrócić na to uwagę, ale nie możecie się jedynie tym sugerować. Każdy fotograf ślubny ma swój indywidualny styl, a co jeśli Wam się nie spodoba? Koniecznie musicie przeglądnąć jego portfolio i przekonać się, czy jego zdjęcia Wam pasują. Poza tym same fotografie mogą dużo powiedzieć o warsztacie fotografa. Zatem włączcie Internet i zacznijcie poszukiwania!

 

Rezerwacja terminu u fotografa ślubnego

Dobry fotograf ślubny może mieć zarezerwowane terminy z dość dużym wyprzedzeniem, więc nie dokonujcie wyboru na ostatnią chwilę! Bezpiecznie jest umówić się z fotografem już kilka miesięcy wcześniej. Koniecznie podpiszcie umowę. Dzięki temu będziecie mieć gwarancję wykonania usługi lub ewentualnego zwrotu pieniędzy.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz