Własna strona i portfolio – Copywriter

hand-over-keyboard-1377963-m

Copywriter, który bardzo poważnie myśli o pracy z teksami i już zdecydował, że będzie zajmował się pisaniem powinien zainwestować w stronę www oraz rozpocząć budowę portfolio.

Pewnie myślicie po co mi strona jak mam pisać teksty dla innych? Pierwszym ważnym zadaniem, które powinno skłonić każdego copywritera do założenia, na przykład bloga z portfolio jest ściąganie do siebie nowych klientów. Dużo łatwiej dostać zlecenie gdy bez problemu możemy pochwalić się naszymi umiejętnościami. Zleceniodawcy zwracają bardzo dużą uwagę na to z kim współpracują. Jeżeli posiadamy ciekawą stronę www, na której  znajduje się nasze portfolio. Szukanie nowych klientów i rozmowa z nimi stanie się przyjemnością. Gdy zadbamy o  naszą wizytówkę i jej rozwój nie będziemy musieli szukać nowych klientów, sami nas znajdą i do nas napiszą.

Portfolio trzeba cały czas aktualizować i poszerzać. Ludzie poszukujący copywriterów pewnie nie jeden raz wejdą na naszą stronę zanim do nas napiszą. A jak zobaczą, że coś się dzieje i cały czas pracujemy nasza szansa na nowe zlecenia bardzo się zwiększa.

Własna strona oraz portfolio pozwalają nam na budowanie rozpoznawalności wśród copywriterów i zleceniodawców a to jest bardzo przydatne. Nie raz zdarzyła mi się sytuacja, że osoba pisząca teksty zawodowo zgłosiła się do mnie z pytaniem:  Czy pomógłbym w dużym zleceniu? Chyba nie muszę tłumaczyć, że wykonanie zlecenia dla takiego copywritera jest bardzo atrakcyjne finansowo. Gdybym nie posiadał własne strony, nie znalazłby mnie i naprawdę spore pieniążki przeszłyby mi koło nosa 😀 Mam blog, znalazł mnie i muszę powiedzieć, że nie był to jednorazowy przypadek.

W następnym artykule postaram się przedstawić  kolejne pomysły na zdobycie nowych klientów oraz opiszę dokładniej jak rozwijać bloga oraz portfolio. Przedstawię także kilka darmowych i działających sposobów na zwiększenie ruchu na nowym blogu :) A jak wiadomo większy ruch = więcej potencjalnych klientów. Oczywiści ostatniego dnia tego miesiąca przedstawię raport z pracy :)

Zapraszam do śledzenia moich wypocin i komentowania :)

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz