Dlaczego warto wybrać opakowania tekturowe?

Pudełka kartonowe

Tektura wydaje się mało estetycznym rozwiązaniem. Jeśli jednak zapoznamy się z ofertą firm produkujących kartony, okaże się, że są to opakowania nie tylko estetyczne, ale również bardzo funkcjonalne. Odpowiedni wygląd zapewniają innowacyjne metody wykonywania nadruków. Stosuje się między innymi druk offsetowy, który oznacza znakomita jakość, a także popularny sitodruk. Dzięki takim metodom pudełka kartonowe mogą być tak eleganckie, że nie będziemy wstydzili się umieścić ich w salonie czy kuchni.

Poza kolorowymi pudełkami, których możemy trzymać drobiazgi, kosmetyki, przyprawy czy zabawki, warto zastanowić się nad wyborem kartonu dla naszej branży przemysłowej. Ogromną zaletą tektury jest to, że opakowania mogą przybierać najróżniejsze kształty. Wykorzystanie tradycyjnych pudeł klapowych jest tanie i proste, ale dla bardziej wymagających marek produkuje się pudełka fasonowe, które posiadają liczne perforacje i uchwyty.

Dzięki możliwości umieszczenia na kartonach grafiki, możemy łatwo poinformować odbiorcę towaru, co znajduje się wewnątrz opakowania. Karton jest też doskonałym nośnikiem reklamy, ponieważ wysoka jakość nadruków pozwala kojarzyć markę z eleganckim i dobrze wykonanym opakowaniem.

Zdecydowaną zaletą kartonów jest ich wytrzymałość przy stosunkowo niewielkiej wadze. Wykorzystanie solidnej tektury pięciowarstwowej pozwala na transport wielkogabarytowych przedmiotów. W ten sposób przewozi i przenosi się meble, sprzęt RTV i AGD. Lekkie kartony możemy też łatwo przechowywać. Plusem opakowań kartonowych jest to, że można je składać i rozkładać. Płaskie pudełka można przechowywać niemal wszędzie, zmniejszając powierzchnię potrzebną do magazynowania opakowań.

Wybierając opakowania dla naszej marki, stawiamy na ekonomiczne rozwiązania. Opakowania kartonowe nie stanowią drogiej propozycji, dlatego możemy znaleźć je na sklepowych półkach. Jest to gwarancja taniego, sztywnego i wytrzymałego opakowania. Ponadto sztywny karton pozwala zachować kształt produktu, co ma ogromne znaczenie chociażby podczas transportu wyrobów cukierniczych. Karton nie przepuszcza też zapachów, dzięki czemu produkty spożywcze zachowują swoje właściwości.

Ogromną zaletą opakowań z tektury jest możliwość ich ponownego przetworzenia. Ta cecha kartonu sprawia, że jest rozwiązaniem ekologicznym.

Wadą opakowań kartonowych jest ich nasiąkliwość. Jeśli ulegną zmoczeniu, znacznie obniża to ich wytrzymałość. Jeżeli jednak są transportowane w odpowiednich warunkach, zachowują swoje właściwości.

 http://www.opakowania-kartonowe.pl/oferta-pudelka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz