Gdzie szukać dobrego adwokata?

prawo_2

Znalezienie dobrego adwokata wcale nie jest takie proste jakby się to mogło pozornie wydawać, bowiem okazuje się iż wcale nie wystarczy udać się do kancelarii prawniczej, aby od razu znaleźć odpowiedniego prawnika, który będzie w stanie reprezentować nasze interesy przed sądem. Przede wszystkim musimy tutaj zagwarantować sobie takiego prawnika, który zapewni nam prawidłową reprezentację przed obliczem temidy, a do tego trzeba będzie nieco wiedzy z zakresu prawnego. Chodzi tutaj o to, iż nie każdy prawnik będzie się nadawać do prowadzenia każdego rodzaju procesu sądowego, co wynika z jego specjalizacji zawodowej. Niektórzy z nich spisują się lepiej w prawie spadkowym inni w prawie karnym, a jeszcze inni w prawie cywilnym, czy też w prawie pracy. Zobaczmy więc w jaki sposób podejść do kwestii wyszukania odpowiedniego prawnika, który sprawi iż nasz proces zakończony będzie pomyślnym dla nas werdyktem sądu.

Lepszy prawnik w dużym mieście.

Jedną z podstawowych zasad będzie tutaj stwierdzenie iż w dużych miastach mamy do czynienia z o wiele lepszymi prawnikami, bowiem tutaj mamy do czynienia z większą ilością procesów, a przede wszystkim prawnicy działający w tego typu miastach pracują pod większą presją, przez co też stale poszukują nowych rozwiązań na samodoskonalenie się zawodowe. Miasta takie jak Katowice, Warszawa, Bielsko Biała, Wrocław czy też Poznań, z cała pewnością mogą się pochwalić o wiele większa liczbą dobrych prawników, którzy o wiele lepiej będą w stanie poprowadzić nasz proces sądowy, a co za tym idzie, zatrudnienie takiego prawnika, będzie z całą pewnością rozwiązaniem o wiele lepszym. Wystarczy tutaj zresztą tylko wejść na stronę internetową adwokaciiradcy.pl Bielsko Biała a od razu można się przekonać, iż prawnicy z tego miasta zapewnią nam o wiele lepsza obsługę, niż prawnicy z mniejszych miejscowości, co jednak nie znaczy wcale iż ci prowadzący swoje zawodowe praktyki w mniejszych miastach nie nadają się do niczego. Bardzo często także i tam można znaleźć dobrego prawnika, który z przyczyn czysto osobistych wybrał spokojniejsza pracę w mniejszej miejscowości.

Koszt zatrudnienia adwokata.

Bardzo ważnym aspektem podczas zatrudniania adwokata będzie jego honorarium, które w niektórych przypadkach może się okazać bardzo wysokie. Bardzo często prawnicy decydują się na rozwiązanie polegające na tym, iż honorarium stanowić będzie pewien procent od wartości sporu. To znaczy, iż w przypadku kiedy prawnik wygra dla nas proces a z tego tytułu będą się wynikać realne korzyści majątkowe, to jego honorarium będzie obliczone od wysokości tych korzyści. Trzeba tutaj więc pamiętać o tym, iż w większości przypadków honorarium adwokata będzie bardzo wysokie, aczkolwiek jest to kwestia dość dyskusyjna, bowiem o wiele wyższym kosztem może się okazać przegrany proces sądowy. Dlatego też, musimy tutaj bardzo starannie co jest w naszym przypadku bardziej opłacalnym rozwiązaniem, a następnie podjęcie odpowiednich decyzji w tym zakresie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 thoughts on “Gdzie szukać dobrego adwokata?

  1. Nie pomyślałam o tym, że adwokat z większego miasta może być bardziej kompetentny, a faktycznie tak może być. Ja mieszkam pod Warszawą, ale wybrałam adwokata z Warszawy głównie ze względu na to, że nie chciałam aby ktokolwiek z miasta znał moją sprawę. Wiadomo, małe miasto, miałam do wyboru tylko dwie kancelarie, każdy z każdym się zna… Mój adwokat specjalizował się z prawie spadkowym. To dość intymna sytuacja, dlatego wolałam trochę się kryć z tym u siebie w mieście. Mój adwokat to Marek Bednarczyk. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się jak przebiega współpraca – chętnie odpowiem na pytania.

  2. A ja nie chce mówić, z jaką kancelarią współpracowałam przy batalii z byłym nieuczciwym pracodawcą. Ale znalazłam ją na Giełdzie Porad Prawnych. Przeważnie byłam sceptycznie nastawiona na załatwianie jakichkolwiek spraw przez internet, i nadszedł czas żeby się przełamać, nie żałuję, biorąc pod uwagę to, że w moim małym miasteczku nie ma prawników, a szukać na chybił trafił – nie ma sensu.

Dodaj komentarz