Sztuczne skały i imitacja skał

sztuczne skały i imitacja skał

 

Dekoracje wybiegów dla zwierząt w zoo

z zastosowaniem sztucznych skał

mają na celu wzbogacenie wizualnych doznań,

podczas zwiedzania zoo.

Są ważnym elementem, który decyduje o atrakcyjności obiektu i z pewnością decyduje o popularności miejsca wśród zwiedzających. Nie mniej należy mieć również świadomość, że sztuczne skały są funkcjonalnym elementem wystroju. Nie służą wyłącznie upiększaniu obiektu, ale również są elementem, który jest kluczowy dla zwierząt. Imitacja skał stanowi odwzorowanie naturalnego habitatu zwierząt i wystrój należy przygotować zgodnie z wymogami dotyczącymi konkretnego gatunku zwierząt. Odwzorowanie biotopu za pomocą sztucznych skał i nasadzeń roślin charakterystycznych dla strefy klimatycznej naturalnej dla danego gatunku, może być czynnikiem zwiększającym komfort zwierzęcia.

Ważnym jest aby sztuczne skały były wykonane z trwałego materiału,

odpornego na czynniki atmosferyczne, stałą ekspozycję na wodę jak i mocną

konstrukcję wytrzymującą użytkowanie przez kilkuset kilogramowe zwierzęta.

Uszkodzenia naturalnie są nieuniknione, w wyniku eksploatacji. Wytwarzając sztuczne skały należy pamiętać o tym, aby były zbudowane w taki sposób, żeby przeprowadzenie ewentualnych napraw nie stanowiło dużego wyzwania. Uzyskanie harmonii pomiędzy funkcjonalnością i estetyką może być czynnikiem, który spowoduje wzrost popularności wybiegu dla zwierząt.

Sztuczne skały z całą pewnością stanowią o atrakcyjności miejsca i mogą przyciągać

stać się jednym z decydujących czynników wpływających na decyzję

o odwiedzeniu konkretnego wybiegu dla zwierząt.

Perfekcyjnie wykonana imitacja skał po za samymi zwierzętami jest wizytówką ogrodów zoologicznych.  Buduje atmosferę i powoduje to, że zwiedzający chcą wracać jeszcze raz.

Sztuczne formacje skalne mogą być wystrojem nie tylko wybiegów dla zwierząt

w ogrodach zoologicznych, ale również w terrariach dla zwierząt w domach, restauracjach, klubach.

Wygląd i wielkość sztucznych skał można swobodnie dopasowywać do wystroju wnętrz jak i do ich kubatury. Zaletą imitacji kamienia jest to, że z łatwością można zmieniać konstrukcję w fazie wytwarzania w taki sposób, aby można było wyobrazić sobie efekt końcowy, wprowadzając niezbędne zmiany w momencie prac konstrukcyjnych. Dobrym zwyczajem jest sporządzenie projektu sztucznych skał przed przystąpieniem do prac, jednak nie jest to niezbędne.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz