Studentka poszukująca pracy…

hostessy3

W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości podjęcia pracy przez studentów, choć wielu młodych ludzi mieszkających w mniejszych miejscowościach narzeka na brak perspektyw. W większych miastach nie ma z tym jednak tak wielkiego problemu, bo młode osoby, wciąż jeszcze uczące się, co warto zaznaczyć, bo też nie każdy pracodawca chce zatrudnić osobę posiadającą status studenta, mogą podjąć pracę na przykład w siedzibach call center. W takich miejscach zajęcie jest jedno – telefonuje się do wybranych klientów oferując im lepsze warunki umowy w danej sieci telefonii komórkowej. W niektórych siedzibach call center telefony się tylko i wyłącznie odbiera służąc klientom pomocą. Bardzo dużo studentów podejmuje również pracę w sklepach odzieżowych, jednakże tutaj niestety nie wszyscy mają szanse, bo jednak jest określona ilość godzin, jaką trzeba przepracować w danym miesiącu, natomiast nie każdy student ma czas na to, by założoną ilość godzin przepracować i by „wyrobić normę”. Ułatwione zadanie jeśli chodzi o poszukiwanie pracy mają studentki, czyli po prostu dziewczęta. Dlaczego? Nie chodzi tu o urodę, a już na pewno nie tylko o nią…

Dziewczyny mają łatwiej?

Dziewczęta mogą bowiem zatrudnić się jako hostessy. Zwróćmy uwagę na różnorodne organizowane w sieciowych sklepach degustacje – kto zazwyczaj stoi przy stanowiskach degustacyjnych? Oczywiście, że są to dziewczęta. I to najczęściej właśnie studentki. Jest to bardzo dobra dla młodych dziewczyn forma pracy, gdyż po pierwsze nie zajmuje ona zbyt wiele czasu. Zazwyczaj taka degustacja odbywa się w weekend, a więc wystarczą dwa dni, aby sobie trochę dorobić. Po drugie, za tego typu pracę można zarobić dosyć dobrze, bo być może nie jest to praca trudna, ale jednak cały czas dziewczęta muszą przy wybranym stanowisku stać, zachęcać klientów do degustacji, namawiać też do kupowania wybranych produktów. Nie jest to więc praca, podczas której nie robi się zupełnie nic. Najczęściej to agencja hostess i modelek pośredniczy w wyszukiwaniu ofert pracy dla dziewczyn, zatem studentki myślące o takim zajęciu powinny się w takiej agencji zarejestrować. Agencja hostess i modelek poszukuje również innych form zarobku. Jedną z takich jest również dystrybucja ulotek.

Rozdawanie ulotek – czy to dla mnie?

Dystrybucja ulotek to zajęcie dla wszystkich, niekoniecznie dla dziewcząt, ale spora ilość młodych chłopców również takim zajęciem się trudni. Dziewczęta są jednak uprzywilejowane, ponieważ te, których dane posiada agencja hostess i modele o wiele szybciej znajdą taką pracę, niż chłopcy. Jeśli jednak zastanawiacie się, czy dystrybucja ulotek to zajecie dla was, to odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – oczywiście, że tak. Jest to łatwa praca, a dla niektórych nawet bardzo przyjemna, zatem jeśli dzięki niej można zarobić, to jak najbardziej warto ją podjąć. Kolejnym atutem takiego zajęcia są oczywiście elastyczne godziny pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz