Skuteczne pozowanie

skuteczne pozowanie

Pięć sposobów na skuteczne pozowanie do zdjęć

Jeśli stawiacie pierwsze kroki w modelingu lub wybieracie się na pamiątkową sesję zdjęciową, warto odpowiednio się przygotować. Fotograf, który będzie obecny podczas sesji, na pewno na początku podpowie, jak się ustawić, aby dobrze wyglądać. Ale jeśli zdjęcia mają być najbardziej owocne, trzeba dać coś od siebie. Niżej kilka podpowiedzi, które ułatwią Wam pozowanie i pozwolą pozbyć się wstydu.

1. Szpilki dodadzą centymetrów nogom! Jeszcze nikomu nie zaszkodziło „wydłużenie”, a więc nie zastanawiajcie się. Im wyższe, tym lepsze! Podczas pozowania nie będziecie musiały biegać, ani skakać (prawdopodobnie), więc nie przejmujcie się, że nie umiecie chodzić w wysokich obcasach. Poćwiczcie jednak wcześniej stanie – musicie stać stabilnie.

2. Plecy prosto! Pozy podczas sesji zdjęciowej mogą wydawać się czasem trochę przerysowane i nienaturalne. Na zdjęciach wychodzą świetnie! Także łopatki ściągnięte, brzuch wciągnięty i gotowe!

3. Nie spinajcie mięśni twarzy. Na początku może nie być to proste ze względu na stres i niepewność. Pomoże delikatne rozchylenie ust. Dzięki temu twarz nie będzie wyglądać na spiętą. Nie mylcie z robieniem „dziubków”!

4. Zwróćcie uwagę na układ dłoni. Szczególnie istotne jest to w zdjęciach portretowych, gdzie mogą one grać istotną rolę i są bardzo dobrze widoczne. Palce powinny układać się bez spięcia, w niedalekiej, naturalnej odległości od siebie. Każdy z nich musi być widoczny – inaczej będzie wyglądać, gdyby go… nie było.

5. Trenujcie przed lustrem! Niektóre ustawienia będą pasować każdemu, a inne niekoniecznie. Każdy ma inną sylwetkę, sami powinniście ocenić, jak wyglądacie najkorzystniej. Pomocne będzie lustro obejmujące całą sylwetkę. Dzięki temu będziecie mogli, bez wstydu, spróbować różnych póz oraz min.

skuteczne pozowanie
skuteczne pozowanie

Powyższe uwagi na pewno przydadzą się podczas sesji zdjęciowych. Starajcie się jednak nie zatracić swojej naturalności. Sztywne pozy nie zawsze wyjdą naturalnie i tak, jak sobie je wyobrażaliśmy. Rozluźnijcie się i nie bójcie. Emocji nie da się ukryć na fotografiach!

skuteczne pozowanie
skuteczne pozowanie
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz