Sesja w plenerze

Sesja w plenerze

Sesja w plenerze – gdzie wybrać się na zdjęcia?

W ciepłych miesiącach aż prosi się o to, aby sesję zdjęciową wykonać w plenerze. Możliwości jest bardzo dużo. Od kameralnych do zaludnionych miejsc. Od zabytków przez nowoczesne budynki. O tym, które miejsce najlepiej wybrać na zdjęcia, poczytacie niżej.

Zdjęcia w plenerze a obecność widzów.

Najpierw musimy zadać sobie pytanie – czy to nasza pierwsza sesja zdjęciowa? Jeśli tak, to czy nie przeszkadza nam obecność innych osób? Trzeba ustalić to wcześniej, aby podczas zdjęć nie odczuwać dyskomfortu, bo na pewno nie przyniesie nam on owoców w postaci świetnych fotografii. Nawet jeśli gapie Wam nie przeszkadzają, nie chodzi o to, aby na zdjęciach w tle byli widoczni. Jednak zawsze znajdzie się chociażby przechodzień, który może zacząć się przyglądać z czystej ciekawości.

Jeśli należycie do grona osób wstydliwych, najlepszym miejscem do zdjęć będzie łąka lub opuszczone budynki. Mogą to być też małe uliczki przy zapomnianych kamieniczkach. Nie wiele niestety jest miejsc, gdzie nie spotkamy nikogo.

Nawet, jeśli obecność innych ludzi Wam nie przeszkadza, nie wybierajcie popularnych miejsc. W tle zawsze ktoś będzie, a nie zawsze to będzie pasowało do koncepcji. Dobrym rozwiązaniem są zdjęcia w godzinach porannych, kiedy większość ludzi jest w pracy i można swobodnie fotografować.

Sesja w plenerze
Sesja w plenerze

Najlepsze miejsca w plenerze na sesję fotograficzną

Jakie miejsca są dobre do zdjęć? Czasem najpierw pojawia się piękne miejsce, które zainspiruje resztę koncepcji. Czasem to jednak stylizacja i pomysł są tematem przewodnim. Warto się wtedy zastanowić – jakie tło nam pasuje? Czy jest to stylizacja retro, a może biznesowa? Ubranie jest kolorowe, czy klasyczne? Tak, jak na łąkę nie będzie nadawał się garnitur, tak do nowoczesnej infrastruktury nie pasuje zwiewna, plażowa sukienka. Na pewno uda się coś dobrać!

Do wyboru mamy zabytkowe kamienice, stare mury, monumentalne nowoczesne budowle, dachy budynków, parki, ukwiecone krzewy, graffiti. Jeśli mamy możliwość wyjechać poza miasto, warto skorzystać z piękna przyrody. Łąki, lasy oraz stawy tworzą wspaniały plener. W okolicy na pewno znajdziecie również jakiś zamek czy pałac. Pamiętajcie jednak, że aby robić zdjęcia w środku trzeba mieć zgodę. Lepiej załatwić to wcześniej, aby nie rozczarować się po przyjeździe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz