Jak zbudować zarabiający serwis z artykułami?

badania statystyczne8

Jak zbudować zarabiający serwis z artykułami?

 Zarobić w sieci nie jest wcale tak trudno, trzeba tylko troszkę pomyśleć i wszystko odpowiednio zorganizować. Dzisiaj przedstawię oraz opiszę pewien pomysł na zarabiający serwis z artykułami. Postaram się zaprezentować budowę i wykorzystanie pewnego, ciekawego schematu, który zawsze się sprawdza. Artykuł będzie zawierał opis budowy ciekawego portalu i małego zaplecza wspomagającego. Na początku warto troszkę zainwestować i mieć wszystko gotowe aby się później nie martwić o rozwój i zarobki.
Do całego przedsięwzięcia będziemy potrzebowali jedenastu domen internetowych. Najlepiej żeby jedna z nich, ta przeznaczona pod główny serwis była z końcówką pl. Pozostałe dziesięć domen wybieramy dowolnie, ale nie korzystamy z domen regionalnych. Są dużo tańsze ale nam się nie przydadzą ponieważ sprawdzają się w pozycjonowaniu fraz lokalnych. A nasz główny serwis będzie miał zasięg ogólnopolski. Dodatkowo potrzebujemy jednego normalnego konta hostingowego na nasz główny serwis. Przyda się też seo-hosting na nasze pozostałe dziesięć domen pod zaplecze. W razie potrzeby w późniejszym okresie można zwiększyć ilość naszych portali.

Wybieramy dla naszej głównej strony dziesięć podstawowych kategorii, w których ludzie będą dodawali swoje artykuły. Na początek w każdej z nich dodajemy po jednym artykule wysokiej jakości. Rejestracje na serwisie pozostawiamy zamkniętą do chwili jak już będzie funkcjonowało nasze mini zaplecze wspomagające. Teraz bierzemy się za pozostałe dziesięć domen, które będą dobrymi stronami wspierającymi. Na każdej domenie stawiamy bloga, którego tematyką będzie jedna z dziesięciu kategorii głównego serwisu. I w ten sposób mamy dziesięć wysokiej jakości tematycznych stron wspomagających. Na każdej z nich piszemy po dwa wysokiej jakości artykuły i otwieramy rejestrację dla użytkowników.

Na początku rozwoju wszystkich portali zajmujemy się linkowaniem naszego zaplecza, żeby zyskało odpowiednia moc oraz ruch. Jak zaczną pojawiać się pierwsze rejestracje oraz wpisy linkujemy site-wide na nasz główny serwis. Wtedy otwieramy nasz główny serwis i przykładowo po przekroczeniu 50 wpisów, pobieramy 5 złoty od każdej rejestracji. W tym samym czasie zajmujemy się pisaniem artykułów na naszym serwisie docelowym.

I to już cały mój plan na zarabiający serwis, który nawet jak nie przyniesie znaczącego dochodu, to pozwoli na utrzymanie siebie oraz zaplecza. Posiadając kilka takich serwisów z zapleczem możemy pomyśleć o dużo większym projekcie. A nawet o współpracy z dużymi firmami zajmującymi się pozycjonowaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz