Schody szklane – niepowtarzalny charakter wnętrza

schody-szklane01

W wielu domach utrzymanych w stylu nowoczesnym, schody z elementami wykonanymi z szkła, pełnią rolę nie tylko praktyczna ale także dekoracyjną. Wiele z nich z racji faktu, iż nie są to zwyczajne schody, umieszczone są w salonie lub też w dużym holu, gdzie będą przede wszystkim widoczne.

Nie ulega wątpliwości że taka unikalna konstrukcja szklana zrobi duże wrażenie na każdym gościu, a jej charakter podkreśli nowatorski i niepowtarzalny styl danego pomieszczenia, w którym będą się one zlokalizowane.

Schodu elementem designu wnętrza

Jeszcze całkiem niedawno, schody były niedoceniane pod względem walorów estetycznych. Dziś, traktuje się je w taki sam sposób w jak traktuje się ciekawe meble i inne elementy wyposażenia. Ogromną zaletą schodów jest fakt, że mogą one przybierać przeróżne kształty, od zupełnie tradycyjnych po nietypowe a nawet zaskakujące. Ze względu na swoją uniwersalność i możliwość dopasowania do różnorodnych potrzeb, prawdziwe rekordy popularności bija schody gięte.

To co sprawia, że schody tego typu są tak popularne, to przede wszystkim ich nieograniczona ilość kształtów oraz for. Z łatwością mogą zostać więc dopasowane do wnętrz o charakterze tradycyjnym jak i nowoczesnym. Warto jednak wiedzieć, że zastosowanie schodów tego typu, wymaga jednak sporej ilości wolnej przestrzeni. W przestrzeni małej i ciasnej schody nie zaprezentują się tak okazale i zjawiskowo.

Schody szklane

Aby sprawić, by schody gięte stanowiły naprawdę okazałą dekorację domu, dodatkowo można podkreślić ich charakter szklanymi balustradami. Co ważne, szkło tego rodzaju ma nieograniczone ilości kolorów oraz wzorów, dzięki czemu z łatwością dopasować można go do każdego typu pomieszczeń. Dzięki tym możliwością, schody nabiorą jeszcze bardziej osobistego charakteru i będą doskonałym elementem zabudowy przestrzeni domu.

Pomimo, iż tego rodzaju schody mogą być elementem prostym, jeśli dodatkowo podkreślimy je szklaną balustradą, szybko staną się one najbardziej dekoracyjnym elementem każdego domu. Balustrady szklane, sprawiają że obijające się w nich światło zmienia ich wygląd w zależności od pory dnia. Kiedy przez szklane wstawki przeświecać będzie słońce, schody wydawać się będą elementem natury, podczas gdy wieczorem światło księżyca oraz wcześniejszego zachodu słońca nada im charakteru tajemniczości.

Schody szklane oraz inne elementy szklane Twojego domu wykona firma Krak Trans Sp. z o.o.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

Dodaj komentarz