Różnorodność w branży łyżwiarskiej

lodowisko

Okres zimowy to czas największych zarobków dla firm zajmujących się produkcją, dystrybucją oraz sprzedażą sprzętu zimowego, takiego jak narty czy łyżwy. Co roku, już od pierwszych chłodniejszych dni we wrześniu czy październiku firmy te zakasają rękawy i zaczyna się coroczna walka o klienta. Często również nowego klienta, gdyż co roku najmłodsi adepci tego sportu potrzebuję swojej pierwszej pary nart czy łyżew. O ile jednak na te pierwsze popyt zależy od samej zimy i pogody (im cieplej, tym mniejsza sprzedaż), o tyle łyżwy sprzedają się co roku bez większych problemów. I to niezależnie od tego, czy są przeznaczone dla dzieci, młodzieży czy dla dorosłych miłośników jazdy po zamarzniętej wodzie.

Na łyżwach bowiem można jeździć nawet w wyższej temperaturze, gdyż lodowiska w większych i średnich miastach powstają często pod dachem gdzie możliwe jest odpowiednie uregulowanie temperatury. Stoki narciarskie potrzebują jednak mrozu, aby armatki śniegowe mogły odpowiednio przygotować śnieg pod narty i ich trud nie poszedł na marne.

Wracając do samego sprzętu. Problem pojawia się nie w samej dostępności do tego sprzętu, która jest ogromna, ale w wyborze właściwego egzemplarza. Wchodząc do sklepu sportowego, nawet niekoniecznie dedykowanego sportom zimowym, mamy do wyboru przynajmniej kilka różnych modeli. Jeśli chodzi o łyżwy dla dzieci, tych modeli może być jeszcze więcej, a różnią się nie tyle profilem buta, co wzorem albo zastosowaną wizualizacją. Popularne jest np. sprzedawanie łyżew w kolorze różowym dla dziewczynek, zaś w ciemniejszych kolorach dla chłopców – dodatkowo każda para może mieć specjalne zdobienia i wzornictwo, bazujące np. na motywie z jakiejś bajki. Oczywiście kupując łyżwy nie należy się kierować wyłącznie ich wyglądem. Najważniejszym elementem jest wygoda: but powinien idealnie pasować, nie uciskać i nie obcierać stopy. Dopasowany musi być też rozmiar łyżwy – kupowanie ich na przyszłość sprawdza się jedynie w późniejszym wieku dziecka, gdy stopa nie rośnie już tak szybko. Są też specjalne modele z normowaną wielkością, które można „rozsunąć” i powiększyć nawet o cztery rozmiary.
Takie łyżwy dla dzieci są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy zamierzają korzystać z nich przez długie lata lub współdzielić np. z rodzeństwem. Zamiast kupowania dwóch par, można kupić jedną z regulacją wielkości. Trzeba również koniecznie sprawdzić wiązania: zatrzaski i sznurówki to dzisiaj absolutne minimum w łyżwach.
Odpowiedni, w dobrej cenie sprzęt sportowy znaleźć można w dużych sklepach sportowych marki Decathlon. A jeśli w gąszczu produktów nie wiemy co wybrać, wtedy warto zasięgnąć opinii na www.fandecathlon.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 thoughts on “Różnorodność w branży łyżwiarskiej

  1. Trzeba będzie zaopatrzyć dzieciaki w tym roku w jakieś nowe łyżwy. Dotychczas brałem z wypożyczalni ale to nie to samo.

Dodaj komentarz