Rodzaje kont bankowych

Obrazek

Rodzaje kont bankowych

W dzisiejszych czasach konto w banku jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Rachunek bankowy najprościej mówiąc jest to bezpieczne miejsce służące do zarządzania i przechowywania własnych środków finansowych, aby założyć konto należy wybrać bank i zawrzeć z nim umowę wówczas posiadacz konta otrzymuje kartę. Dzięki niemu można dokonywać przelewów, opłacać rachunki służy także do otrzymywania wynagrodzenia za wykonaną pracę. Umożliwia w łatwy sposób zarządzanie środkami pieniężnymi i gwarantuje bezpieczeństwo. Istnieje kilka rodzajów kont bankowych:

Konto osobiste – jest to rodzaj rachunku bankowego przeznaczony dla osób fizycznych, który służy do przechowywania środków pieniężnych. Klient otrzymuje kartę, która służy na przykład do płacenia w sklepie oraz wypłacania gotówki z bankomatu. Zazwyczaj posiada zerowe bądź niskie oprocentowanie. W zależności od oferty banku za prowadzenie karty jest często pobierana opłata lub po spełnieniu określonych warunków (na przykład dokonanie miesięcznych zakupów za określoną kwotę i zapłacenie kartą) może być darmowa. Wszystko zależy od banku, może być również darmowa bez warunkowo.

Konto oszczędnościowe – rodzaj konta osobistego charakteryzują się wysokością oprocentowania. Takie konto posiada wszystkie cechy rachunku bieżącego ale jest oprocentowane. Za każdą wykonaną operacje bank pobiera opłaty.

Konto młodzieżowe – dedykowane dla osób w wieku od 13 do 18 lat nie posiadających zdolności do czynności prawnych. W tym przypadku do założenia konta potrzebny jest udział osoby dorosłej, która jest prawnym opiekunem młodego klienta. Daje takie same możliwości jak konto osoby dorosłej dokonywanie przelewów i płatność kartą. Jedyna różnica to limity wypłat i ograniczenia przy płatnościach kartą.

Konto firmowe – przeznaczone dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Ich prowadzenie zazwyczaj jest darmowe jednak to zależy od oferty banku. Często osoba, która zakłada konto firmowe ubiega się także o kredyt na rozwinięcie swojej działalności, aby założyć konto formowe należy dostarczyć niezbędne dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej.

Konto studenckie – kierowane wyłącznie dla studentów, posiada ono perfekcyjne warunki dla osób studiujących. Stałe miesięczne wpływy na konto nie są wymagane prowadzenie rachunku studenckiego w większości przypadkach jest darmowe jednak zazwyczaj obowiązuje opłata za prowadzenie karty płatniczej wypłacanie z bankomatu jest darmowe pod warunkiem, że jest to automat banku w którym mamy rachunek, oczywiście wszystko zależy od oferty danego banku.

więcej informacji na stronie –  kontobankowe24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz