Reprezentacja w Urzędzie Skarbowym przez Biuro Rachunkowe

problemy-podatkowe

Jedną z głównych usług oferowanych przez biura rachunkowe jest prowadzenie tak zwanej pełnej księgowości. Wypełnianie ksiąg handlowych, tworzenie miesięcznych deklaracji podatkowych, a także robienie list płac dla wszystkich pracowników to podstawa tego rodzaju działalności. Nawiązanie współpracy z takim biurem może być owocne i przede wszystkim gwarantuje nam bezpieczeństwo we wszystkich kwestiach finansowych.

Błędy zdarzają się wszystkim

Bez względu na to czy zatrudniamy u siebie fachowych księgowych czy też nawiązujemy współpracę z zewnętrzną firmą musimy mieć świadomość, że nie zawsze wyrzekniemy się błędów. Prawo finansowe jest na tyle zawiłe i skomplikowane, że nawet najmniejszy błąd może nas wiele kosztować. Żeby nie narażać się na takie komplikacje przede wszystkim trzeba mieć zaufanie do biura rachunkowego, a także trzeba zdecydować się na firmę, która ciągle się rozwija. Kwestie finansowe muszą być na bieżąco uaktualnianie bo inaczej przedsiębiorca naprawdę sporo ryzykuje.

Reprezentacja w Urzędzie Skarbowym przez księgowego / księgową

Jedną z podstawowych kwestii jaką oferuje dobre biuro księgowe jest także reprezentacja przed Urzędem Skarbowym. Bez znaczenia czy jesteśmy wezwani do urzędu tylko w celu wyjaśnienia jakichś spornych kwestii, czy też składamy zwykłą deklarację podatkową może to za nas zrobić wyznaczona osoba. W tym celu trzeba tylko podpisać specjalne oświadczenie i gotowe. Wbrew pozorom taka reprezentacja w Urzędzie Skarbowym może się dla nas okazać nieoceniona. Jeżeli na swojego reprezentanta wybierzemy doświadczoną osobę, to mamy gwarancję szybszego załatwienia sprawy.

Taki fachowiec przede wszystkim dokładnie wie jak rozmawiać z urzędnikami i jak prezentować swoje racje, zna wszystkie przepisy finansowe i tak łatwo nie da się zbyć, a poza tym ma częsty kontakt z osobami tam pracującymi i po prostu łatwiej jest mu z nimi rozmawiać. Reprezentacja w Urzędzie Skarbowym to także niezbędna kwestia wtedy, gdy popadliśmy w jakieś tarapaty. Jeżeli sami mielibyśmy zajmować się tą sprawą, to istnieje duża szansa, że już po pierwszym spotkaniu odnieślibyśmy porażkę. A jeśli zajmie się nami fachowiec z działu finansów, to mamy duże szanse na sukces.

Reprezentowanie przedsiębiorców w Urzędzie Skarbowym jest korzystne również dlatego, że nie zawsze właściciel firmy może osobiście stawić się na każde wezwanie. Jak wiadomo działalność gospodarcza wymaga sporego nakładu pracy, często wiąże się to z wyjazdami i licznymi konferencjami. Jeżeli taki przedsiębiorca na miejscu będzie miał swojego reprezentanta to ze spokojną głową może zająć się innymi sprawami.

Reprezentowaniem swoich klientów przed Urzędem Skarbowym i ZUZ zajmuje się Biuro Rachunkowe EL-MA – doświadczeni księgowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz