Pompy głębinowe zbyt częste włączenia i

zaplecze wstęp

Przy współcześnie produkowanych urządzeniach wykorzystuje się najnowocześniejsze z dostępnych technologii. Warto jednak zauważyć, że i one nie zawsze gwarantują bezawaryjną pracę temu, jakby nie było, skomplikowanemu urządzeniu. Z tego też względu warto dowiedzieć się, co może być powodem ewentualnego zbyt częstego włączania lub też wyłączania się pompy głębinowej. Zachowanie to jest bowiem nie tylko uciążliwe, ale prowadzić może też do poważniejszego uszkodzenia pompy.

Za mały zbiornik hydroforowy

Może okazać się, że na etapie planowania całej inwestycji zostały nieprawidłowo przewidziane potrzeby mieszkańców lub też zakładu, dla którego to pompa głębinowa została zastosowana. W takim przypadku mowa o zbyt niewielkim zbiorniku hydroforowym, który nie magazynuje odpowiedniej ilości wody. Okazuje się, że w takim przypadku rozwiązanie jest tylko jedno. Jakie? Konieczne będzie wymienienie zbiornika na większy. To konieczność, której nie można uniknąć w żaden inny sposób.

Brak poduszki powietrznej w zbiorniku i co dalej?

Każdy, kto boryka się z wyżej opisanym problemem powinien – i to w pierwszej kolejności – sprawdzić ewentualnie ciśnienie powietrza w zbiorniku. Może okazać się, że konieczne będzie dopompowanie. Z drugiej strony warto pamiętać, że sytuacja taka nie powinna się powtarzać. Jeżeli będzie, to konieczne jest sprawdzenie, czy nie jest przypadkiem pęknięta przepona w zbiorniku. Takiej możliwości nie można wykluczyć, a ewentualne uściślenie pozwoli na całkowite wyeliminowanie problemu.

Może to wyłącznik ciśnieniowy?

Jeszcze inną możliwością może być ewentualna zbyt mała różnica pomiędzy ciśnieniem włączania a wyłączania. W takim przypadku mowa oczywiści o wyłączniku ciśnieniowym. Warto zauważyć, że wówczas sytuacja jest stosunkowo prosta. Wystarczające powinno być ewentualne przeregulowanie wyłącznika ciśnieniowego. Taki zabieg powinien problem skutecznie rozwiązać.

Wymieniamy zawór

Wszystkie pompy głębinowe produkowane są w oparciu o różne technologie. Warto pamiętać, że możliwą przyczyną ewentualnego problemu jest zawieszony zawór zwrotny. W takim przypadku należy skontaktować się z serwisem. Dlaczego? Gdyż konieczne będzie nie tylko wyciągnięcie pompy, ale również wymienienie zaworu. Prawdopodobieństwo, że sam użytkownik będzie miał wiedzę niezbędną do przeprowadzenia takiego zabiegu jest niewielkie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz