Podróże do ciekawych miejsc

flight-216268_640

Każdy z nas lubi od czasu do czasu oderwać się od codzienności ( pracy, nauki, pogoni za pieniądzem, szczęściem, miłością ). Podróże są właśnie świetnym oderwaniem od tego wszystkiego. Chyba każdy lubi podróżować? Zakładam, że tak, bo, kto, by nie lubił poznawać nowych miejsc, ludzi, języka czy kultury. To wszystko dają podróże, a najważniejsze to to , że kształcą i dają uczucie relaksu.

Ciekawych miejsc na całym świecie jest cała masa. Można, by rzec, że każde miasto, wieś na swój sposób jest ciekawe. Aby to wszystko zwiedzić brakło, by nam zapewne czasu, dlatego też ludzie podróżują do takich miejsc, gdzie atrakcji turystycznych jest bardzo wiele oraz widoki krajobrazu przyprawiają o zachwyt.

Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkam w jednym z najbardziej obleganym przez turystów mieście, to z chęcią polecam również na podróż je wam wszystkim czytającym ten artykuł. Mowa tu jest oczywiście o Krakowie. Jest, to królewskie miasto pełne zjawiskowych i tajemniczych miejsc. Co można zwiedzić w Krakowie? Atrakcji jest bardzo dużo. Będąc tu pierwszy raz polecam udać się na rynek, Wawel, czy na Kazimierz. W tych miejscach będziecie mogli ujrzeć niesamowity krajobraz, zjecie okoliczne przysmaki oraz poznacie historię danego miejsca. Nocleg bez problemu znajdziecie na miejscu, a jeśli boicie się o miejsca, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić rezerwację kilka dni wcześniej przez Internet. Opcji noclegowych jest wiele. Możecie wynająć apartament, spać w hotelu, hostelu czy w pokoju gościnnym. Jeśli chodzi o pogodę, to najlepiej Kraków zwiedzić w porach wiosennych i letnich. W zimę, czy jesień może być pochmurno, deszczowo oraz zimno, co nie przełoży się na przyjemne zwiedzanie.
Zaletą Krakowa na podróż jest to, że w okolicy znajdują się inne turystyczne miejscowości takie jak Wieliczka, Oświęcim, Wadowice, czy Jasna Góra. Wszystko to znajduje się blisko siebie, więc bardziej zorganizowane osoby mogą w jeden dzień zwiedzić wszystkie te miejscowości oglądając ich największe atrakcje. W Wieliczce znajduje się kopalnia soli, w Wadowicach urodził się Papież Jan Paweł II, więc można zwiedzić jego rodzinny dom, W Oświęcimiu znajduje się obóz koncentracyjny, a na Jasnej Górze jest sanktuarium.

Skupiając się jeszcze na województwie małopolskim, to podróże nie mogą odbyć się bez gór. Każdy miłośnik podróży ma w swoim dorobku odwiedzone takie miejsca jak Zakopane, czy Pieniny. Gubałówka, Krupówki, Trzy korony, spływ Dunajcem, tego wszystkiego musicie doświadczyć na własne oczy. Wszystkich gorąco zachęcam, abyście podróżowali, bo poczujecie wtedy, że na prawdę żyjecie.

 

Mariusz C.

palace-apartments.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz