Plecak, przyczepka, a może sakwa rowerowa?

Kolarstwo to nie wyłącznie sport, ale także, a może w szczególności turystyka. Aby takową jednak realizować, trzeba zainwestować w adekwatne akcesorium, którym przewieziemy nasz bagaż, a do którego kwalifikujemy plecaki, sakwy rowerowe i przyczepki. Co natomiast spomiędzy tych trzech jest najlepsze? Na to pytanie chcemy odpowiedzieć już dziś.

Plecaki jako kolarski przeżytek

Jeżeli chodzi o plecaki, nie ma mowy o transportowaniu weń bagażu przez parę dni, gdyż są one niewygodne, uniemożliwiają rozglądanie się do tyłu, oddziaływają na zbyt duże pocenie się pleców, nadwyrężają ręce, wyczerpują kręgosłup oraz utrudniają jazdę z powodu wysoko położonego bagażu. Nie oznacza to oczywiście, że nie mają one pozytywów, ponieważ trzeba tu powiedzieć o ich elastyczności oraz o tym, że ani rowery szosowe, ani górskie, ani jakieś inne nie muszą być wcześniej przyszykowane do ich montażu.

Przyczepka – więcej bagażu za mniej wygody

Kolejną ofertą są z kolei przyczepki, które umożliwiają zabranie bagażu dla całej rodziny, ale niestety zwielokrotniają totalną masę dwukołowca, obciążają tylne koło i niejednokrotnie destabilizują jazdę, więc naprawdę wskazane jest pomyśleć, czy aby na pewno to właśnie zeń będziemy korzystać.

Sakwy strzałem do celu

przyczepka
przyczepka

Ostatnią z ofert są z kolei sakwy rowerowe, spisujące się wręcz idealnie do szeroko pojmowanej turystyki rowerowej, gdyż są komfortowe, pojemne, łatwe w pakowaniu, wytrzymałe, wodoodporne, należycie zamocowane, stabilizują pojazd i ogólnie, stanowią tak zwany strzał w dziesiątkę, gdy chodzi o tego typu oprzyrządowanie. Co więcej, można je założyć na stanowczą większość rowerów, niezależnie od tego, czy będą to rowery szosowe, czy jakiekolwiek pozostałe.

Podsumowując, aczkolwiek wybór w tej materii jest stosunkowo duży, tak w zasadzie wyłącznie jedna oferta zaspokoi nasze turystyczne wymagania, w związku z czym nie myślmy zbyt długo i dokonujmy zakupu właśnie w sakwy, nie zapominając jednocześnie, że najważniejsze jest wyselekcjonowanie produktu z jak najlepszą trwałością mechaniczną, systemem mocowania, sztywnością, pojemnością oraz wodoodpornością. Pożądane byłoby również zapoznać się z propozycją polskich wytwórców sakw rowerowych, jako że nabywając polskie artykuły utrzymujemy naszą gospodarkę dodatkowo pełny zysk ze sprzedaży pozostaje w naszym kraju. W Sieci internetowej swobodnie wyszperacie sklepy internetowe, które w własnej asortymencie mają sakwy rowerowe naszych producentów

Marek z TrasyMasy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz