Optymalizacja przestrzeni magazynu: wykorzystaj dedykowane rozwiązania

U25_26

Optymalizacja przestrzeni

Właściwe gospodarowanie przestrzenią magazynową pozwala na znaczącą redukcję kosztów bieżących działalności, a przy tym w zasadniczy sposób ułatwia dostęp do wybranych materiałów i skraca czas realizacji zamówienia klienckiego. W jaki sposób podejść do optymalizacji przestrzeni z uwzględnieniem swojego budżetu? Warto wykorzystać do tego dedykowane rozwiązania.

Właściciele lub dzierżawcy magazynów, którzy chcą w maksymalny sposób wykorzystać swoje środki inwestycyjne na reorganizację przestrzeni powinni pomyśleć o zakupie kontenerów siatkowych.

Optymalizacja przestrzeni
Optymalizacja przestrzeni

Tego typu produkty w sposób kompleksowy pozwalają efektywnie zarządzać każdym wolnym m2 i w zasadzie, można je z powodzeniem polecić dla każdego rodzaju działalności przemysłowej.

Uniwersalne pojemniki siatkowe dla produktów o przeciętnej wadze

Pojemniki siatkowe są odpowiednie dla osób, które szukają sposobu na zagospodarowanie przestrzeni dla produktów o przeciętnej wadze, tj. nie większej niż 800-850 kg. Ze względu na swoją budowę, te konstrukcje nie nadają się jednak do magazynowania materiałów o właściwościach sypkich lub płynnych. Z powodzeniem jednak sprawdzą się w magazynie warsztatu samochodowego, chłodni lub firmie produkującej mrożonki.

dedykowane rozwiązania
dedykowane rozwiązania

Zasadniczą zaletą, dla której warto rozważyć zakup pojemników siatkowych jest łatwy dostęp do materiałów, które nie zostały jeszcze we właściwy sposób oznaczone. Poza tym, kontenery zostały zbudowane w taki sposób, aby bez większych trudności można było układać je w stosach – w tym przypadku siatkowa struktura zyskuje na wartości, ponieważ osoba obsługująca magazyn będzie miała błyskawiczny, wzrokowy dostęp do produktów w nich przechowywanych.

Na rynku dostępne są modele zbudowane ze stali i drewna

Kontenery siatkowe sprawdzają się także w innych zastosowaniach – są odpowiednie dla osób, które szukają miejsc przechowywania odpadów poproduktowych (można w nich przechowywać m.in. makulaturę, metale, plastiki oraz opakowania z tworzyw sztucznych). Na rynku najpopularniejsze są pojemniki zbudowane ze stali, ale w zależności od potrzeb, dzierżawcy powierzchni magazynowych mogą wybrać te z drewnianym dnem oraz zawieszanym zamknięciem.

Zapoznaj się z innymi pojemnikami:

http://www.utzgroup.com.pl/pl/produkty/produkty-standardowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz