Oprogramowanie do fakturowania

zaplecze wstęp

Prowadząc firmę, wykorzystujemy różnego rodzaju narzędzia usprawniające nam pracę. Chodzi głównie o to, aby więcej czasu móc poświęcać na wykonywanie czynności związanych z prowadzoną działalnością, czynności które przynoszą nam realne dochody, a wszelkie formalności i działania nie związane bezpośrednio z profilem działalności firmy, wykonywać możliwie szybko. Do czynności których wykonywanie można dość skutecznie przyspieszyć, należy wystawianie dokumentów sprzedażowych, takich jak faktury czy rachunki oraz prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Można to oczywiście zlecić do wykonania podmiotom takim jak biuro rachunkowe, ale przy jednoosobowej działalności gospodarczej, rozwiązanie takie może okazać się zbyt kosztowne. Osoby, które decydują się samodzielnie prowadzić zagadnienia związane z księgowością, mogą używać dedykowanych programów służących np. do wystawiania faktur VAT czy rachunków (w zależności od tego czy firma jest płatnikiem podatku VAT, czy nie).

Przykładem taniego, stosunkowo prostego w obsłudze i jednocześnie dobrego programu do fakturowania jest program Faktury dostępny na portalu finansowym www.finansis.pl. Oprogramowanie to pozwala na zdefiniowanie bazy (rejestru) kontrahentów – nabywców oraz bazy sprzedawanych towarów i usług, które w znaczący sposób przyspieszają pracę i tym samym skracają czas potrzebny na przygotowanie dokumentów sprzedażowych podczas codziennej pracy. Możliwość samodzielnego definiowania stawek podatku VAT, sprawia że zmiany ustawodawstwa o podatku VAT, nie wymuszają konieczności instalacji aktualizacji programu. Użytkownik ma do dyspozycji kilka standardowych szablonów, spośród których wybrać może wygląd wydruku (wygenerowanego pliku w formacie PDF), który najbardziej mu odpowiada. Producent programu zapewnia również możliwość przygotowania szablonu wydruku na indywidualne zamówienie klienta. Moduł raportowania pozwala na przygotowanie zestawień faktur dla wybranego kontrahenta i podanego zakresu dat wystawienia faktury oraz zestawień sprzedaży za dany okres z podziałem na kontrahentów. Niewątpliwą zaletą omawianego programu jest obszerny podręcznik użytkownika, dostępność materiałów instruktażowych w serwisie finansis.pl oraz informacje o wszelkich nowościach publikowane w ramach profilu finansis na portalu społecznościowym facebook.

Jeśli prowadzisz firmę, a nie jesteś płatnikiem podatku VAT, być może zainteresuje Cię oprogramowanie przeznaczone do generowania rachunków. Już niebawem udostępnimy również informacje o programie Rachunki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz