Jak odszukać firmę sprzątającą w swojej okolicy?

mycie okien

Dom pełen dzieci, pies, kot i do tego 80 metrów kwadratowych do posprzątania. Oboje rodzice pracujący i choć budżet napięty, każdy kąt w domu woła o pomoc i o regularne porządki. W takiej sytuacji przyda się ktoś, kto pomoże w pracach i porządkach domowych na które nie starcza nam sił i czasu. Musimy zatrudnić ekipę sprzątającą.

Jak zatem zacząć jej zatrudnienie. Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej? Od czego w ogóle zacząć szukanie. Z pomocą przyjdzie nam serwis hojo.pl , który pomaga znaleźć firmy sprzątające z naszej okolicy. Przy spotkaniu z firmą sprzątającą należy przygotować sobie listę czynności, których oczekujemy od ekipy sprzątającej. Przeważnie szukamy kogoś, kto odkurzy i umyje podłogi, zadba o to, by kurz nie osiadał grubymi warstwami na meblach. Takie czynności zazwyczaj wchodzą w pakiet sprzątania ale już np. mycie okien nie jest w pakiecie standardowym, chociaż zależy to od firmy. Zazwyczaj sporo osób pyta właśnie o mycie okien, sprzątanie ogrodu czy pranie ubrań oraz ich prasowanie. Lista naszych wymagań będzie niezbędna przy określeniu ceny sprzątania oraz zakresu obowiązków oraz przy wyborze odpowiedniej osoby do pomocy.

Przy poszukiwaniu firmy oferującej sprzątanie niezależnie czy chodzi o mieszkanie czy biuro, najłatwiej posłużyć się rekomendacją znajomych, czyli po prostu zapytać przyjaciół i znajomych. Wypróbowany wcześniej kontakt jest pewnym źródłem informacji na temat firmy. Poleganie na opinii znanej nam osoby sprawi, że będziemy mieli pewność z kim zamierzamy podjąć współpracę. Również wykorzystując w poszukiwaniach firmy sprzątającej internet mamy możliwość sprawdzenia opinii o firmię, np w serwisie Hojo.pl. Może się przecież okazć, że firma działająca na rynku stosunkowo krótko, nie będzie miała odpowiedniego doświadczenia, co nie znaczy, że nie możemy dawać szansy początkującym firmom wchodzącym na rynek.

Drugą czynnością jest określenie jak często potrzebujemy pomocy. Czy będzie to raz w tygodniu czy może dwa razy na tydzień. Codzienna pomoc może przydać się w przypadku zapracowanych osób, innym wystarcza wizyta raz w tygodniu.To również pozwoli określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na sprzątanie mieszkania.

W taki oto sposób możemy w łatwy sposób zatrudnić osobę lub firmę, która pomoże nam w utrzymaniu porządku w naszym mieszkaniu, domu a nawet biurze.

więcej informacji na www.hojo.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz