Obrazy jako idealny element wystroju wnętrza

brzozy

 

Prawdziwą siłę każdego mieszkania stanowią dodatki. To prawda dobrze znana, dlatego by stworzyć przytulne, ciepłe wnętrze dla naszej rodziny powinniśmy dobrze się w tym temacie poruszać.

Dziś chciałbym skupić się na jednym z możliwych do wykorzystania elementów ozdobnych, jakimi są obrazy. Wszyscy wiemy jak cenne potrafią być dzieła wielkich mistrzów malarstwa, niestety często są one dla nas nieosiągalne. Każdego jednak stać na „luksus” posiadania obrazu w mieszkaniu, który doda mu elegancji, ożywi bądź uspokoi.

Oczywiście wielkie dzieła to jedno, a bazarowa masówka to drugie. Musimy pamiętać, że obraz może być wielkim autem bądź wielką kompromitacją i świadectwem o kompletnym braku smaku i wyczucia. Dlatego jeżeli zdecydujemy się na zakup obrazu, w przypadku braku wiedzy u nas samych, poradźmy się specjalisty. Można mieć różne podejście do artystów, który malują obrazy na zamówienie, jednakże wystarczy dobrze poszukać w internecie i na pewno znajdziemy kogoś odpowiedniego.

Technika wykonania obrazu nie jest aż tak ważna, jako element dekoracyjny doskonale sprawdzi się olejny pejzaż, czy też święta ikona bądź nasz portret w akwareli. Jeżeli chodzi o ramę obrazu, najlepiej znaleźć kompromis pomiędzy kolorystyką i ogólnym wystrojem wnętrza, a kompozycją i kolorystyką obrazu.

Przy wyborze obrazu powinniśmy także zastanowić się, czy nie wykorzystać modnego ostatnio malowania kilku, nawiązujących do siebie obrazów. Taka seria dwóch, trzech czy nawet czterech, tematycznie dobranych obrazów na kilku ścianach może być strzałem w dziesiątkę. Łatwo sobie wyobrazić na przykład cztery obrazy, każdy z inną porą roku, czy przedstawiający nasze ulubione miejsca odpoczynku.

Na pewno posiadanie wartościowych obrazów zamiast tanich masówek, czy też wydruków wyglądających jak obraz (często takie „okazy” można nabyć w marketach, wystrzegajmy się tego, gdyż odwracają one sens sztuki, bo fotografia nie powinna zastępować nam malarstwa), będzie dobrze świadczyć o naszym guście i wrażliwości.

Nawet w nowoczesnych wnętrzach powieszenie obrazu będzie dobrym kontrastem i czymś, co ożywi kompozycję pomieszczenia. Warto zwrócić także uwagę na jeden fakt, mianowicie umieszczając na ścianach obrazy, uwrażliwiamy na sztukę nasze dzieci. Dziecko, które od małego obcuje ze sztuką inną niż tą, którą promuje się w mediach i wszędzie dookoła, na pewno będzie bardziej wrażliwe i kto wie, być może za kilka lat namaluje nam swój pierwszy, własny obraz? Jeżeli jednak na ten moment nasze dziecko nic nam nie namaluje, obraz na zamówienie będzie dobrym wyjściem.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

2 thoughts on “Obrazy jako idealny element wystroju wnętrza

Dodaj komentarz