Narty 2015 – w jaki sposób właściwie przygotować się do wyjazdu?

Narty 2015

Dla wielu osób wypad na narty to szansa na chwilę relaksu i odpoczynek od codziennej, stresującej pracy. Ciesząc się z urlopu i dokonanej rezerwacji w którymś ze znanych kurortów warto także zadbać o odpowiednie przygotowanie do wyjazdu. W jaki sposób? Tego dowiecie się już za chwilę.

Kampania „Narty 2015” rozpoczęta!

Pierwsze pytanie jakie może się nasunąć dotyczy charakteru tejże kampanii przygotowawczej. Kogo lub co oraz w jaki sposób będziemy przygotowywać? Otóż chodzi przede wszystkim o nasze ciało, które niestety jest przez nas samych mocno zaniedbywane. Siedzący charakter pracy oraz niewielka ilość ruchu po pracy sprawiają, że nasze mięśnie wiotczeją a kondycja z każdym kolejnym dniem staje się coraz słabsza. A to może w bezpośredni sposób wpłynąć na nasz urlop. Kompletnie nieprzygotowany organizm będzie bardziej podatny na kontuzje podczas zimowego szaleństwa.

Kampanię przygotowawczą pod szyldem Narty 2015 powinniśmy rozpocząć na 6 tygodni przed planowanym wyjazdem. W tym czasie będziemy przede wszystkim przyzwyczajać nasz organizm do wysiłku, poprawiać sprężystość mięśni a także pracować nad kondycją. Oczywiście najlepiej zacząć od niewielkich obciążeń. Doskonałym pomysłem będą długie spacery, które w dalszym etapie zastąpi jazda na rowerze oraz pływanie. Pozwoli to nam na poprawę wydolności organizmu a także pozytywnie wpłynie na cały układ mięśniowy. Istotna będzie też praca nad tymi grupami mięśni, które są najmocniej narażone podczas jazdy na nartach. Mówimy tu o kręgosłupie oraz nogach. Do naszego planu treningowego powinniśmy na pewno włączyć ćwiczenia angażujące mięśnie czworogłowe ud, zginacze kolana a także mięśnie brzucha oraz grzbietu.

Rozgrzewka

Pamiętajmy, że sam okres przygotowawczy to tylko jeden z elementów, który pozwoli nam zachować bezpieczeństwo na stoku. Kolejnym jest prawidłowa rozgrzewka. Przed rozpoczęciem szaleństw na stoku powinniśmy także dokładnie rozciągnąć nasze stawy a także rozgrzać mięśnie przez poprawę ich ukrwienia. Dzięki temu staną się one bardziej elastyczne a my mniej podatni na kontuzje.

Wyposażenie narciarza

Kampania Narty 2015 nie może także obyć się bez zakupu odpowiedniego sprzętu. Na jakie elementy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Będą to oczywiście wiązania nart, kask oraz gogle. Wiązania stabilizują naszą stopę podczas jazdy łącząc ją z nartą. Prawidłowo dobrane pozwolą nam uniknąć kontuzji. Gogle mają za zadanie zabezpieczyć nasze oczy nie tylko przed słońcem, ale także przed drobinami śniegu i lodu. Rola kasku jest nie do przecenienia w trakcie upadku. W wielu przypadkach może on uratować nam życie.

Jak widać wyprawa na ferie zimowe wymaga nie tylko rezerwacji noclegu, ale także całego szeregu przygotowań. Jest to niezbędne jeśli chcemy spędzić ten czas bezpiecznie i w pełni ciesząc się z atrakcji jakie ma nam do zaoferowania zimowa aura.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz