Narożniki rozkładane – dobre miejsce do spania

narożnik rozkładany

W dzisiejszych czasach sypialnia w dalszym ciągu to miejsce w domu na które mogą sobie pozwolić nieliczni. Zazwyczaj to bezdzietne małżeństwa czy rodziny posiadające swój własny dom czy duży apartament. Większość jednak to niewielkie mieszkania, zazwyczaj w blokach, ważny jest wiec wygodny mebel, który zastąpi materac.

Salon czy sypialnia?

Wysokie ceny mieszkań, niska zdolność kredytowa lub strach przed niemożliwością spłaty kredytu powodują, ze większość młodych ludzi wybiera mieszkania dwupokojowe o rynkowej nazwie M3.
Gdy nie ma dzieci oczywiście drugi pokój może służyć za sypialnie, kiedy jednak dziecko lub dzieci pojawiają się w rodzinie sytuacja się zmienia – salon pozostaje jedynym miejscem w którym można wypocząć w nocy, a dotychczasowa sypialnia zamienia się w pokój dziecięcy.
Jaki wiec wybrać mebel, który zastąpi materac i zapewni wygodny sen?

Wersalki, kanapy, narożniki…

Wśród mebli tapicerowanych do salonu wyróżnić można sofy, inaczej zwane kanapami, wersalki oraz własnie narożniki rozkładane.
Wersalki pomimo ze wygodne do siedzenia, przez ich układ i sposób rozkładania, są kiepskim meblem do nocnego wypoczynku. O wiele lepsze są już sofy. Te jednak oferują niewiele miejsca w ciągu dnia.

Narożniki – wielofunkcyjność i wygoda

Narożniki rozkładane to z kolei meble bardzo uniwersalne oraz wielofunkcyjne gdyż w ciągu dnia łączą w sobie zalety kanapy, pufy, fotela a nawet szezlonga a w nocy jednym ruchem reki można zamienić je w wygodne łózko o powierzchni spania nieodbiegającej zbytnio od materacy sypialnianych.
Są to wiec jedne z najlepszych po materacach mebli do spania, należy jednak pamiętać o kilku szczegółach podczas zakupu.
Oto niektóre z nich:
– zwracaj uwagę na wkład, z którego składa się narożnik – sama pianka tapicerska nie wystarczy – sprawdź czy są oprócz niej także wysokie sprężyny typu bonell
– dobrze także jeśli pianka tapicerska jest wysoko elastyczna, ma ona wtedy oznaczenie HR
– zwróć uwagę czy narożnik posiada pojemnik (bardzo duże pojemniki umieszczane są pod otomana – wystającej części kanapy), czasami także można spotkać kanapy narożne z dwoma pojemnikami
– sama powierzchnia siedziska powinna być pozbawiona wszelkich pikowań i posiadać minimalną ilość łączeń, jeśli jednak ze względu na wygląd zdecydujesz się na taki narożnik, warto dokupić do niego materac nawierzchniowy

To tylko najważniejsze rzeczy, na które należy zwracać uwagę decydując się na narożnik, który ma służyć do spania.
Jeśli jednak dokonasz wyboru a dalej nie będziesz pewien, poradź się sprzedawcy. Narożniki rozkładane dostępne w dobrych sklepach, są dobrze znane handlowcom ze względu na ich dużą popularność.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

Dodaj komentarz