Myślisz o własnej firmie? Podejmij mądrą decyzję.

blog-1

Myślisz o własnej firmie? Podejmij mądrą decyzję.

Jeśli zastanawiasz się, nad przejściem na jedyną słuszną drogę finansowego rozwoju i niezależności, czyli budowaniu własnego przedsiębiorstwa, startup’u czy skłaniasz się powoli ku temu by świadczyć usługi na własny rachunek – już jesteś na dobrej drodze.

Rok w rok, nasz ustawodawca aktualizuje przepisy i ‚reguły gry’ dla przedsiębiorców i ludzi którzy chcą się nimi stać. Żeby być na bieżąco, trzeba poświęcić na to wiele czasu i nie rzadko wysiłku. Nie każda informacja, jest podana na tacy – tak by polski podatnik mógł ją znaleźć i wykorzystać z zyskiem dla własnych celów. Najczęściej jest wręcz przeciwnie. Dlatego, forma prowadzenia własnej firmy, to prawdopodobnie najważniejsza decyzja jaką przyjdzie Ci podjąć na samym początku – nie ukrywajmy, trudnej – drogi. Ogromna większość, niemalże bezkrytycznie kieruje wzrok ku ‚działalności gospodarczej’ i takową formę właśnie wybiera.

Powiem Ci teraz Drogi czytelniku, dlaczego to spory błąd.

Działalność gospodarcza charakteryzuje się tym, że prowadząc własny biznes w tej postaci, legitymujemy się wszędzie własnym NIPem, numerem PESEL, imieniem i nazwiskiem oraz kupujemy największe z możliwych ryzyko biznesowe – mianowicie, od samego początku, ręczymy własnym majątkiem w 100% wobec wszystkich; wobec każdej firmy, wobec każdego kontrahenta, instytucji czy urzędu. Nie chroni nas absolutnie nic. Nie zastanawiałeś się nigdy, dlaczego majętni ludzie tego świata, nie szukając daleko nawet polscy przedsiębiorcy odnoszący sukcesy na rynku, liderzy swoich branż, prowadzą interesy ubrane w osoby prawne – spółki prawa handlowego?

Robią to między innymi z tego powodu właśnie, że daje to spokojniejszy sen i chroni ich majątki. Ludzie posiadający pieniądze nie lubią wystawiać swojego majątku, niczym tarcze. Dlatego dbają o to, by ich majątki były bezpieczne.

Jeśli nie pospolita działalność gospodarcza, zatem co wybrać? W tym artykule, zarekomenduję Ci aktualnie najlepszą formę robienia interesów w Polsce. Jest nią spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Mylnie postrzegana, jako droga w utrzymaniu forma prowadzenia firmy, tak naprawdę jest najtańszą i najbezpieczniejszą metodą ochrony swoich środków – prowadzenia biznesu, niezależnie od tego, czym się zajmujesz. Biorąc pod uwagę to, że nawet opłaty urzędowe jak np koszt rejestracji w KRS ciągle maleją (zmalały również w tym roku) a całość procesu można sfinalizować za pośrednictwem sieci nie wychodząc z domu, spółka z o.o. staję się dostępna absolutnie dla każdego, kto poważnie myśli o zarabianiu na własny rachunek. Oczywiście należy wiedzieć kilka rzeczy, żeby nie narazić się na niepotrzebne wydatki już na samym początku, jak np. to, że aby pozbyć się obowiązku bycia nieszczęsnym płatnikiem ZUS, wystarczy mieć ‚wspólnika’, który będzie posiadał przynajmniej 1% własności spółki. Wszyscy wiemy chyba, jakim kosztem miesięcznie jest ZUS i jaka jest tego faktyczna wartość. Można zadbać o ubezpieczenia społeczne i zdrowotne wydając dosłownie dziesiątą część tej skandalicznej składki. Oszczędność jest spora.

Czy zaczyna Ci się jawić jednak trochę bardziej ‚przedsiębiorczy wariant’ realizowania swoich biznesowych koncepcji? Z całą pewnością tak. A to dopiero początek. W następnym artykule, napiszemy dokładnie krok po kroku, jak zarejestrować własną spółkę z o.o. oraz na co zwrócić uwagę, żeby nie stać się ofiarą systemu podatkowego. Jesteśmy praktykami biznesu i dbamy z niemałym powodzeniem o interesy polskich przedsiębiorców od kilku lat, codziennie zdobywając większy kredyt zaufania u kolejnych klientów. Uogólniając, można z nami tylko zyskać. Jesteśmy biurem rachunkowym z prawdziwego zdarzenia i dumnie mówimy o sobie biuro rachunkowe XXI wieku. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, napisz do nas przez formularz na http://biuroricco.pl – sprawdzimy co możemy dla Ciebie zrobić i otrzymasz najkorzystniejsze dostępne dla Ciebie rozwiązanie.

Zespół Biura Rachunkowego Ricco.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz