Co może zaoferować nam fotograf ślubny?

slub

Jeżeli wydaje Wam się, że fotografia ślubna ogranicza się jedynie do reportażu fotograficznego z całej uroczystości i zabawy weselnej, to jesteście w błędzie. Zatem, co jeszcze oferuje fotograf ślubny? To już kwestia indywidualna każdego specjalisty. Przeglądając oferty można natknąć się na różne pakiety. Co z nich warto wybrać?

Czy warto wykonać sesję narzeczeńską?

Oczywiście taka sesja nie jest niezbędnym dodatkiem. Ale z pewnością może okazać się przydatna. W jaki sposób? Daje Wam możliwość przetestowania fotografa ślubnego. Zobaczycie, jak współpracuje się z nim oraz sprawdzicie czy efekt i klimat zdjęć podoba Wam się. To również doskonały moment na oswojenie się z aparatem. Taką sesję najlepiej wykonać kilka miesięcy przed ślubem. W sytuacji, gdy dany fotograf nie przypadnie Wam do gustu, będziecie mieć jeszcze dużo czasu na znalezienie nowego. Kiedy powinno się rozpocząć reportaż? To częsty dylemat Par Młodych. Tego dnia jest wiele naprawdę ważnych momentów, które warto uwiecznić na zdjęciach. Najlepiej gdy reportaż rozpocznie się już w momencie przygotowań. W końcu ten etap jest pełen niekontrolowanych emocji, zarówno Waszych jak i bliskich osób. A już na pewno na zdjęciach nie może zabraknąć Waszego błogosławieństwa. Oczywiście, najważniejszym momentem tego dnia jest sam ślub. Warto zadbać o to, aby fotograf ślubny miał jak najlepsze warunki do wykonywania zdjęć. Co mam tutaj na myśli? Często bywa tak, że w kościele otacza Parę Młodą kilka osób z rodziny z aparatami w ręku. Nie jest to dobre tło do fotografowania. Zatem poinformujcie rodzinę, aby zaczekała z wykonywaniem zdjęć do wesela. Rodzinny reportaż ze ślubu to również świetna rzecz. Oczywiście jakość takich fotografii nie jest najlepsza, w końcu warunki oświetleniowe w kościele czy sali weselnej są bardzo trudne. Ale takie zdjęcia mają swój klimat i niekiedy są źródłem wielu ciekawych i śmiesznych opowiadań. Ukazują wesele nieco od innej strony. Wracając do tematu fotografa ślubnego, warto wybrać takiego specjalistę, który będzie „obserwatorem” i w tle wykonywał zdjęcia. Dzięki temu fotografie będą jak najbardziej naturalne.

Nie zapomnijcie o ślubnej sesji zdjęciowej

Ślubna sesja zdjęciowa to bardzo fajny dodatek. Zdjęcia są bardziej klimatyczne, artystyczne i stanowią naprawdę fajną pamiątkę. Macie okazje do zobaczenia się w nieco innym wydaniu. Wszystko zależy od pomysłu na ślubną sesję, a ich jest wiele! Może to być sesja na wodzie, boisku, park, starym budynku…. właściwie nic Was nie ogranicza.

Czytaj dalej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz