Metoda na problemy z zapisami do doktora

zaplecze wstęp

Metoda na problemy z zapisami do doktora . Ktoś kto choć raz usiłował zapisać się na wizytę lekarską wie jakie może być to ciężkie. Sprawa nasila się na ogół jesienią gdy rozpoczyna się tzw. „sezon chorobowy”. Nawet rejestracja do internisty graniczy nierzadko z cudem. Pacjenci narzekają na opieszały personel i nieustanne kolejki, natomiast pracownicy na zbyt dużą ilość pracy i złe warunki pracy.

Winna jest biurokracja, oszczędności i nieelastyczne normy niż zdrowie i życie pacjentów. Personelu w dziale rejestracji jest za mało, w większości przypadków jest tylko jeden telefon, który zazwyczaj jest albo zajęty albo ignorowany przez zapracowanych pracowników. Gdy już uda się dodzwonić lub odstać „swoje” w kolejce, termin zostaje zanotowany w zeszycie. Przeciąga to dodatkowo cały proces rejestracji. W przychodniach i wielu gabinetach lekarskich tak funkcjonuje rejestracja do lekarzy i specjalistów. A cierpią na tym zarówno pacjenci potrzebujący leczenia jak i pracownicy, których praca jest udręką.

A przecież gdyby skorzystać z zalet XXI wieku kwestia mogłaby wyglądać całkowicie inaczej. Systemy informatyczne kojarzone nierzadko z dużymi korporacjami, użytkowane są pomyślnie również w gabinetach lekarskich i przychodniach. Tymczasem twórcy programu do rejestracji pacjentów – medmemo.pl, poszli krok dalej oferując coś zupełnie innowacyjnego, integrując system rejestracji on-line z oprogramowaniem do obsługi gabinetu lekarskiego. Niestety większa część placówek medycznych nadal woli tradycyjne sposoby rejestracji przez co problem nie ma końca. A przecież skorzystaliby na tym wszystkim nie tylko chorzy, których dobro jest tu najistotniejsze, ale również sama przychodnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz