Idea masaży biurowych worksite

masaż w pracy
masaż w pracy

Czym jest idea work-life balance? To nic innego jak dbanie o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a osobistym.

Równowaga między tymi dwoma aspektami życia nie opiera się jednak na przeciwstawianiu i oddzieleniu ich od sobie. Należy zrozumieć, że budowanie równowagi polega na zrozumieniu, że praca jest częścią życia osobistego, a życie prywatne może pozytywnie na wykonywaną pracę wpłynąć. Warunek konieczny to czerpanie satysfakcji z obu sfer oraz odpowiednie spojrzenie na to z czym i jak się pracownicy w domu i w pracy konfrontują.

W dobie kryzysu ekonomicznego rywalizacja w pracy, zwiększone oczekiwania wobec pracowników sprawiają, że łatwo im zapomnieć po co tak naprawdę pracują. Aby przywrócić zaburzoną równowagę między pracą a życiem prywatnym, należy postawić sobie jasne cele. Do czego należy dążyć, co można dzięki temu uzyskać i co tak naprawdę może przynieść satysfakcję? Odpowiedzi na te pytania pomogą ustalić rozsądny plan działania i odnaleźć satysfakcjonujące rozwiązania jak w dążeniu do swoich celów wytrwać. Warto o to zadbać, ponieważ sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym bezpośrednio wpływają na efektywność pracy. Odnoszący sukcesy we wszystkich obszarach życia pracownicy -a co za tym idzie bardziej efektywni pracownicy- to najcenniejsze ogniwo w każdej firmie. Zaburzona równowaga work-life balance z czasem skutkuje stresem i frustracją w pracy, a w konsekwencji również brakiem motywacji, a nawet wypaleniem zawodowym.

Jak tego uniknąć? Warto zainwestować w programy zdrowotne w firmach i propagowanie inicjatyw wellness. W ramach promocji zdrowia wśród pracowników wprowadzane są w firmach takie inicjatywy wellness, w obszar których wpisują się również warsztaty helth trainings. Dotyczą one promocji zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego wśród pracowników.

Warsztaty z psychologiem to w głównej mierze zapoznanie się ze sposobami na radzenie sobie ze stresem i poznanie technik antystresowych, które śmiało możemy wprowadzać w życie w trakcie pracy.

Inicjatywy wellness obejmują również warsztaty z fizjoterapeutą, warsztaty praktyczne z ergonomii pracy czy warsztaty z dietetykiem.

Wśród korzyści jakie niosą za sobą tego typu rozwiązania należy wymienić takie jak: poprawa wydajności pracowników, zwiększenie motywacji, zmniejszenie liczby urlopów zdrowotnych i oczywiście zwiększenie zadowolenia pracowników.

Firma o zasięgu na całą Polskę, która profesjonalnie zajmuje się masażem biurowym: Express Massage

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz