„Magiczna Górka” nieopodal Wałcza

magiczna górka Wałcz

Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować iście magiczne miejsce. Magiczna (zwana także czarodziejską) Górka to asfaltowa droga w środku lasu, na której przestają działać (a raczej działają na odwrót) prawa fizyki.

Zamiast się staczać, wszystko toczy się pod górę

Wyobraźcie sobie, że jest niedaleko niewielkiego miasta Wałcz (południowa część województwa Zachodniopomorskiego) lokalna droga, na której dzieją się rzeczy wręcz niewiarygodne. Plastikowe butelki położone na asfalcie zaczynają wtaczać się pod niewielką (ale jednak) górkę! Dziwne zachowanie butelek to jednak pikuś w porównaniu z faktem, że jeśli staniemy samochodem na samym dole wzniesienia, wyłączymy silnik i dźwignię biegów ustawimy „na luzie” to samochód zacznie samoistnie wtaczać się pod górę! Nie wierzycie? Zapraszam w okolice Wałcza.

magiczna górka Wałcz

Magiczna Górka – atrakcja turystyczna Wałcza

Miejsce to jest co raz bardziej znane wśród odwiedzających Wałcz. Kilka lat temu postawiono drogowskazy, które pokazują jak dostać się do tego magicznego miejsca. W okresie letnim na lokalnych drogach można spotkać wzmożoną ilość wszelkiej maści turystów, którzy co kilkaset metrów zatrzymują swoje samochody (przyjeżdżają również wycieczki autobusami) i wysiada z nich jedna osoba z pustą butelką w celu zbadania czy to właśnie w tym miejscu dzieje się magia 😉 . W celu ułatwienia lokalizacji Magicznej Górki lokalne władze postawiły tablicę informacyjną w miejscu gdzie zaczynają się dziać te wszystkie niesamowite rzeczy, a nawet utworzono parking leśny, gdzie można swobodnie zaparkować (latem, przy większym natężeniu turystów na wąskiej drodze robiło się dosyć ciasno, co powodowało niebezpieczne sytuacje, gdyż jest to droga lokalna łącząca ze sobą dwie wsie, na której odbywa się lokalny ruch).

Co sprawia, że koło Wałcza dzieją się rzeczy niezwykłe?

Wśród lokalnej społeczności krąży sporo teorii wyjaśniających to dziwne zjawisko. Jedne z najpopularniejszych mówią o podziemnych „prądach”, lub też o zjawisku optycznego złudzenia. Nie mam zamiaru w tym miejscu sugerować, która teoria jest prawdziwa, polecam, każdemu zbadać to na własnej skórze.

„Wałecka” Czarodziejska Górka z całą pewnością jest zjawiskiem niesamowitym, ale jednak nie niepowtarzalnym, bo w okolicach Karpacza znajduje się miejsce gdzie podobne rzeczy się dzieją. Dokładną lokalizację Magicznej Górki koło Wałcza, oraz wskazówki dojazdu możecie znaleźć w Informatorze o Wałczu: MiastoWalcz.pl

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

Dodaj komentarz