Linkowanie strony część 3

hand-over-keyboard-1377963-m

Linkowanie Część 3 jest kontynuacją i podsumowaniem dwóch poprzednich artykułów w tej kategorii.

Zdobywać linki możemy na wiele różnych sposobów,nie można korzystać tylko z jednego,ponieważ profil linków do naszej strony pozycjonowanej powinien być zróżnicowany. Jak już wiadomo można wysoko  podciągnąć witrynę w wynikach wyszukiwania na pojedyncze frazy korzystając tylko z darmowych rozwiązań(katalogi,precle,komentarze na forach i blogach). Jednak to wystarcza tylko do pewnego momentu i powstaje pytanie co dalej? Następnie możemy zabrać się za budowanie zaplecza seo na darmowych platformach blogowych oraz darmowych hostingach. Mamy tutaj bardzo duży wybór i możemy całkowicie za darmo dorobić się sporej wielkości i niezłej mocy zaplecza. Wszystko pięknie się czyta ale…no właśnie zawsze jest jakieś ale. Korzystając z darmówek musimy liczyć się z tym, że strony  nie są naszą własnością i w każdej chwili mogą zostać usunięte. Następnym rozwiązaniem jest stawianie zaplecza na wykupionej domenie i hostingu,tutaj mamy już pełną kontrolę nad stroną i całkiem sporo możliwości.Mamy pełną kontrolę nad linkami oraz możemy pokusić się o wymianę linków z innym użytkownikiem.

Stawiając własne zaplecze powinniśmy podzielić je na kilka poziomów np. 3 : (Piramida)

Strony 1 poziomu to strony najlepszej jakości nie odbiegające zbytnio od głównego serwisu pozycjonowanego, tych stron jest najmniej. Strony 1 poziomu linkują tylko do strony pozycjonowanej.

Strony 2 poziomu to strony dobrej jakości np: Forum lub Blog z Artykułami, Serwis ogłoszeniowy,tych stron powinno być więcej niż stron 1 poziomu. Strony 2 poziomu linkują do poziomu nr 1 przekazując mu moc.

Strony 3 poziomu ich w naszej piramidzie posiadamy najwięcej ze stron 3 poziomu linkujemy do stron 2 poziomu. Tutaj można postawić katalogi stron,proste statyczne stronki,precle

Takie małe podsumowanie poprzednich wpisów w kategorii pozycjonowanie. W następnym wpisie podam inne niż piramida metody linkowania na naszym zapleczu . Oraz krótkie przypomnienie jak budować zaplecze i o co najbardziej trzeba zadbać. Życzę miłej nauki pozycjonowania i zapraszam ponownie. Już niedługo nowe ciekawe informacje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz