Linkowanie naszej strony cz.2

badania statystyczne8

A teraz przedstawię sposoby na pozyskiwanie linków 2 część.

Do tego sposobu potrzebne jest posiadanie własnego zaplecza stron internetowych.

Zaplecze-strony służące jako wsparcie dla stron pozycjonowanych, które można wykorzystać również do celów zarobkowych lub wymiany linkami z innymi użytkownikami :D

strony zapleczowe – umieszczanie linków na własnym zapleczu, mamy tutaj pełną kontrolę nad linkami prowadzącymi do naszej strony pozycjonowanej.  Zaplecze pierwszego poziomu czyli te strony linkujące bezpośrednio do strony pozycjonowanej powinny być bardzo wysokiej jakości.   Najlepiej jest jak strony pierwszego  poziomu są ściśle powiązane tematycznie z naszą stroną pozycjonowaną.

wymiana linkami – na stronie z wymiany webmaster zamieszcza link do pozycjonowanej przez nas strony,  w zamian za to na swoim zapleczu wstawiamy link do jego strony.  Form wymiany linkami jest wiele, jednak najlepsza jest taka, w przypadku której ciężko o jakiekolwiek powiązania między linkującymi do siebie stronami (odpada więc wymiana wzajemna A <-> B bardzo łatwe do wykrycia) Czasami dzięki tej metodzie zyskujemy bardzo dobre linki do naszej pozycjonowanej strony. Często taka współpraca jest długa i przynosi bardzo dobre efekty. Linki pozostają długi czas i są stałe a to jest dla nas bardzo ważne.

systemy wymiany linków stałych i rotacyjnych – w zamian za wyświetlanie linków z systemu na swoim zapleczu, nasze linki będą zamieszczane na innych stronach dodanych do danego systemu. W tym przypadku największe znaczenie ma liczba podstron oraz PR, gdyż im wyższe są te parametry, tym więcej zdobywamy punktów do wykorzystania do podlinkowania naszych stron. Zazwyczaj systemy wymiany linków wykorzystywane są jako tzw. “dopalacz“, a nie jedyne źródło linków. Często wykorzystywane są one jedynie do wzmocnienia zaplecza, a nie pozycjonowania docelowych stron. Są także wykorzystywane do szybszej indeksacji.

Korzystanie z SWL  jest dość ryzykowne i wymaga sporej wiedzy, żeby sobie nie zaszkodzić.

Korzyści jest sporo więc warto posiadać własne zaplecze, zawsze jest to także dodatkowy ruch na pozycjonowanej stronie.

Sposoby na pozyskiwanie linków 2 nie jest ostatnią częścią porad. W następnym wpisie w tej kategorii przedstawię następne sposoby na linkowanie naszej strony :)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz