Linkowanie naszej strony

hand-over-keyboard-1377963-m

Linkowanie naszej strony

Sposobów na zdobywanie linków do naszej strony jest wiele. Zaczynając od tych darmowych, które można zdobyć w kilka sekund. Poprzez linki kupione od innych użytkowników(właścicieli stron www.), aż do tych uzyskanych dzięki budowie własnego seo zaplecza wspomagającego naszą stronę główną. Oczywiście najbardziej pożądane są linki naturalne w dużej ilości o które jednak najtrudniej.

Zacznijmy od linków najłatwiejszych, chociaż nie zawsze darmowych ale w większości koszta są zerowe lub minimalne :

katalogi stron– są głównym miejscem, w którym w dużej ilości i w krótkim czasie, a dodatkowo za darmo (zazwyczaj), można zdobyć linki. Nie oznacza to jednak, aby szaleć z ich ilością, tym bardziej w przypadku nowej strony. Pamiętajmy – wszystko z umiarem i najlepiej ręcznie tak, aby mieć nad tym jak największą kontrolę. Zaznaczam tutaj że warto poprzeglądać katalogi,odrzucić te słabej jakości oraz te niemoderowane. Słabe, zaspamowane katalogi mogą zrobić więcej złego niż dobrego naszej stronie.

presell pages – inaczej “ precelki,blogi preclowe “. Są to strony, na których za darmo bądź za opłatą można zamieścić artykuł z wplecionymi w treść linkami. W tym przypadku dobrze jest wykorzystać możliwość zamieszczenia kilku linków i zamiast marnować je na link do tej samej strony, wzmocnić podstrony, podlinkować mapę strony, zaplecze bądź wpisy w innych preclach czy katalogach. W końcu aby link na takiej stronie miał jakąś wartość, musi on zostać zaindeksowany, a to osiągnie się najłatwiej przez podlinkowanie artykułu. Tutaj też zwracamy uwagę czy strona typu presell pages jest moderowana i czy nie jest tzw. śmietnikiem.

fora dyskusyjne, blogi itp. – co prawda tutaj linki (np. te zamieszczone w podpisie pod postami na forach) w większości mają generować ruch poprzez reklamę, a nie służyć jako linki pozycjonujące, ale to też sposób, o którym warto wspomnieć. Jeżeli znamy się dobrze na jakimś temacie i udzielamy na forum to z pewnością ściągniemy spory ruch na naszą stronę.
zakup linków – linki pozycjonujące można zakupić na różnych stronach. Najlepsze do tego celu będą strony mocno podlinkowane o stabilnej wysokiej pozycji na frazy, które nas interesują. Najlepiej żeby były to strony powiązane tematycznie z naszym serwisem.
zakup artykułów sponsorowanych – zakup artykułów zawierających linki w treści bądź podane jako źródło. Tutaj też bardzo ważne, żeby strona na której kupujemy artykuł była powiązana tematycznie z naszym serwisem.
linki zewnętrzne – zamieszczanie linków do innych tematycznie powiązanych stron może zachęcić do tego, aby właściciel takiej strony odwdzięczył się tym samym i zamieścił linka do nas. Takie linki dają dużą moc i bardzo często spory ruch.

Na tym zakończę wpis linkowanie naszej strony.

W następnym wpisie w tej kategorii opiszę następne sposoby na linki z wykorzystaniem zaplecza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz