Licytacje komornicze – nowy sposób inwestowania w rynek nieruchomości.

Businessman holding key

Liczba osób zainteresowanych rynkiem nieruchomości w Polsce stale rośnie. Jest to spowodowane ciągle rosnącymi cenami lokali i to nie tylko w dużych miastach. Kupno mieszkania bądź biura pod wynajem staje się coraz bardziej dochodowym biznesem. Nic więc dziwnego, że chętnych nie brakuje. Wiele osób traktuje je bowiem jako wieloletnią inwestycję. Niestety podaż nieruchomości na rynku wtórnym od kilku lat stoi na niezmienionym poziomie, a rosnący popyt sprawia, że coraz ciężej znaleźć interesującą ofertę.

Rozwiązaniem tego problemu może być zakup nieruchomości na licytacji komorniczej. Liczba dłużników w Polsce z każdym rokiem wzrasta, powoduje to, że podobnych aukcji w kraju odbywa się coraz więcej. Wbrew obiegowym opiniom zakup nieruchomości na licytacji komorniczej nie musi być problematyczny, a może okazać się bardzo zyskowny, o ile inwestor będzie przestrzegał kilku ważnych zasad.

Po pierwsze starajmy się w miarę możliwości licytować tylko lokale w których nie ma zameldowanych lokatorów. Oszczędzi nam to później długotrwałej i męczącej walki o faktyczne wejście w posiadanie nieruchomości. Gmina w której znajduje się licytowana posiadłość zobowiązana jest bowiem do zapewnienia eksmitowanym lokatorom mieszkania zastępczego, a jak wynika z praktycznego doświadczenia, potrafi to przeciągnąć całe postępowanie o spory okres czasu. Jeśli zależy nam więc na czasie, starajmy się w miarę możliwości takich nieruchomości unikać.

Drugą sprawą jest postaranie się o zawodowych pełnomocników. Aukcje komornicze, są czynnościami posiadającym spory rozdźwięk pomiędzy treścią ustaw i rozporządzeń, a ich faktycznym stosowaniem. W większości sądów całość procesu windykacyjnego w znaczny sposób różni się od siebie ze względu na utarte zwyczaje. Pomoc profesjonalistów może się w tym wypadku okazać nieoceniona i oszczędzić nam wielu późniejszych rozczarowań.

W kancelarii Whitford Miller pomagamy naszym klientom odnaleźć się w gąszczu prawnych przepisów i staramy się sprawić by cały proces stał się dla nich jasny i klarowny. Zakres naszej pomocy może obejmować wszystkie etapy procesu licytacyjnego, począwszy od audytu dokumentacji i weryfikacji operatu szacunkowego, a na roszczeniach odszkodowawczych względem gminy kończąc. Obsługujemy również osoby ogólnie zainteresowane tematyką licytacji, które nie są zdecydowane na kupno określonej nieruchomości, pomagamy wtedy znaleźć interesującą dla naszego klienta ofertę i wprowadzić go w stan posiadania możliwe jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem.

Więcej informacji na temat licytacji komorniczych znajdą Państwo na stronie: http://www.whitford.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz