Latarnia – stylowa dekoracja w domu i ogrodzie

latarnia-760x280

Urządzając swoje wnętrza często kierujemy się konkretną stylistyką. Wiemy co jest modne i co do czego pasuje. Nie ma znaczenia czy urządzamy salon, kuchnię czy jadalnię oprócz doboru kolorów, podstawowych mebli i niezbędnych akcesoriów kropką nad „i” w każdym wnętrzu będą dekoracje. W zależności od tego jak je dobierzemy będą one przyciągać uwagę, wkomponowywać się w otoczenie lub wyróżniać. Zobaczmy zatem co teraz jest modne?

Jeżeli przyjrzymy się obowiązującym trendom, to szybko zauważmy, że jest jeden element, który dosyć często się powtarza ostatnimi czasy w architekturze ogrodowej. Mowa tu o ozdobnych latarniach. Co równie ciekawe taka dekoracja można świetnie pasować nie tylko do ogrodu ale również wnętrza domu czy mieszkania.

Nie tylko w ogrodzie ale i wewnątrz domu

Jeżeli w naszym salonie króluje elegancki styl glamour, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przykładowo na parapecie postawić jeden lub dwa lampiony. Taka ozdoba sprawdzi się także w sypialni na szafce nocnej, w kuchni na półce, a nawet w bardzo nowoczesnym salonie. Jeżeli naprawdę będziemy kierowali się najnowszymi trendami to musimy także wiedzieć, że latarnie zawsze powinny być ustawiane w kompletach. Znacznie lepiej wyglądają dwa lampiony stojące obok siebie.

Z uwagi na ten trend producenci bardzo często sprzedają je w zestawach typu 2w1. Jest to świetna opcja, która pozwala na różne konfiguracje. Przeważnie jeden lampion jest nieco mniejszy od drugiego, jeśli ustawimy je obok siebie to powstanie nam bardzo modna aranżacja. Nie trzeba także wspominać, że takie lampiony tworzą elegancki i romantyczny klimat. Jeżeli na przykład mieszkamy w bloku i jeśli nie możemy sobie pozwolić na montaż kominka, to wystarczą dwa lampiony, zapachowe świece i klimat gotowy.

W ogrodzie… obowiązkowo!

Musimy wiedzieć, że taka ozdoba będzie także modnym i wręcz obowiązkowym dodatkiem w przydomowych ogródkach. W naszej polskiej rzeczywistości już od wczesnej wiosny, aż do później jesieni możemy sobie pozwolić na organizowanie przyjęć na świeżym powietrzu.

Takie latarnie będą modną i przyciągającą uwagę ozdobę. Możemy je postawić na schodach, możemy je zawiesić na gałęziach drzew, ale zwyczajnie możemy je także ustawić na trawniku. Latarnie dostępne w naszych sklepach mogą przybierać różną w formę. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć i do czego będzie nam pasowała taka ozdoba, lampion może być czarny i metalowy, albo biały i drewniany. A zamiast zwykłego uchwytu możemy mieć na przykład gruby pleciony sznurek.

Taka dekoracja będzie także sprawdzonym pomysłem na prezent na przykład na parapetówkę. Idąc na taką imprezę najlepiej jest mieć przy sobie gadżet, który przyda się w nowym domu. Latarnie nie dość, że są praktyczne, to jeszcze ładnie wyglądają.

Szeroki wybór latarni ogrodowych i nie tylko w sklepie internetowym Juliette24.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz