Kursy zawodowe zwiększają pewność siebie i szansę na lepszą pracę

Pomysł na szkolenia

Pomysł na szkolenia
Obecnie żyjemy w czasach w których musimy rywalizować z technologią o miejsca pracy: w pracy biurowej coraz częściej wyręcza nas nowoczesne oprogramowanie, zaś w pracy fizycznej jesteśmy zastępowani przez nowoczesne maszyny. Przykłady? Kiedyś podczas kopania jednego rowu prace miało nawet kilkanaście osób przez kilka dni. Dziś tą samą pracę jest w stanie wykonać jeden człowiek zasiadający za kierownicą koparki – do tego zrobi to w jeden dzień.

Wraz ze zmianami wokół nas, również my musimy się zmieniać. Każdy z nas musi stale iść do przodu: by nie zostać wygryzionym z pracy, by w razie zwolnienia szybko znaleźć zatrudnienie na rynku pracy. By było to możliwe, musimy być niezastąpieni i konkurencyjni, a w tym pomagają nam wszelkiej maści kursy zawodowe.

Prawie każdy z nas wybrał już swoją ścieżkę kariery: jedni kochają pracę w budownictwie, inni nie widzą nic poza pracą w księgowością, jeszcze inni kochają samochody i pracę mechanika. To dobrze, że mamy określoną ścieżkę kariery, bo właśnie to umożliwia nam doskonalenie – zostanie ekspertem w jednej, wybranej dziedzinie.

Przykład płynie z budownictwa.

Operator wózka widłowegoPracujesz w branży budowlanej? Bardzo prawdopodobne, że twojemu pracodawcy przyda się osoba z szeregiem uprawnień na maszyny wykorzystywane w tym sektorze: wózki widłowe, koparki, spycharki, dźwigi budowlane, żurawie samochodowe i wiele więcej. Zazwyczaj twój szef musi zatrudniać różnych specjalistów: operatora wózka widłowego, operatora koparki, operatora walca itd. Absencja jednej z tych osób powoduje, że w pracy pojawia się przestój – a ten z kolei powoduje straty finansowe.

Tego można by uniknąć, gdyby twój szef zatrudniał specjalistę mogącego się pochwalić uprawnieniami na różne maszyny budowlane. W takim przypadku operator koparki, mógłby w razie potrzeby zająć miejsce operatora wózka widłowego lub operatora dźwigu. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, jasnym staje się, że ludzie po licznych szkoleniach zawodowych są pożądanymi specjalistami: mogą liczyć na stałe zatrudnienie, podwyżkę a w razie upadku firmy łatwo znajdą pracę gdzieś indziej.

Szkolenia nie są wcale takie drogie.

Kursy zawodowe pomagają w łatwy sposób zwiększyć swoje umiejętności, zidentyfikować mocne i słabe strony, analizować swoje możliwości itd. Niestety tylko niewielki procent naszych rodaków zdaje sobie sprawę z tego jak wiele dobrego można osiągnąć przy pomocy okresowych kursów zawodowych. Nie zdają sobie sprawy, nie mają czasu na szkolenia a może obawiają się kosztów. Z pewnością każdy z tych czynników ma swój udział w ogólnym rozrachunku, jednak jedną z poważniejszych obaw jest sam koszt szkolenia.

Sprawdź: Kurs na wózek widłowy w OKZ Andrzej Kalemba.

Tymczasem kursy zawodowe nie kosztują wiele, ich cena kształtuje się od kilkuset złotych, do maksymalnie kilku tysięcy złotych – w zdecydowanej większości przypadków koszt kursu wynosi od 500 do 1500 złotych. Oczywiście są szkolenia kosztujące niecałe 100 złotych (obsługa kasy fiskalnej), jak również kursy kosztujące kilkadziesiąt tysięcy złotych (kurs pilotażu).

Nie mniej, zazwyczaj wystarczy odkładać miesięcznie po 50-150 złotych, by raz w roku przejść wybrane szkolenie. Po kilkunastu latach mamy już na koncie ponad dziesięć uprawnień, które zwiększają naszą wartość na rynku pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz