Kilka informacji dla klientów banku.

logo bank

Wszystkie banki są takie same?

Banki już są tak rozbudowane, że praktycznie z każdego miejsca na ziemi można korzystać ze swoich środków zgromadzonych na koncie. Jednak warto zwrócić uwagę na każdą ofertę i wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję. Często nie zwraca się uwagi na różnego rodzaju opłaty dodatkowe oraz promocje. W wielu placówkach możemy całkowicie za darmo prowadzić dobre konto osobiste, posiadać do niego kartę debetową i dodatkowo założyć konto oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem. Mało tego, zamiast płacić za prowadzenie konta można jeszcze na nim zyskać trochę gotówki, wystarczy dobrze się rozejrzeć.

Na co zwracać uwagę przy rachunkach osobistych?

Warto zapoznać się ze szczegółami, które pozwolą prowadzić konto całkowicie za darmo. W niektórych banka wystarczy dokonać płatności kartą debetową żeby nie płacić za nią żadnej kwoty. Dodatkowo żeby uniknąć kosztów warto zwrócić uwagę na wypłaty z bankomatów. Wszystkie powinny być darmowe, a co najmniej jakaś cześć musi pozwalać na darmową wypłatę gotówki. Kolejnym ważnym elementem jest opłata za przelewy. Jeżeli wykonujemy ich dużo muszą być darmowe. Wracając do kart debetowej nie może być w umowie mowy o prowizji od płatności kartą. Wiele banków spełnia e wszystkie wymogi i pozwala cieszyć się darmowym kontem.

Karty, kredyty do konta osobistego

Przed założeniem konta warto zapoznać się z opcjami dodatkowymi jakie będzie można wykorzystać. Trzeba zwrócić uwagę na możliwość kredytu odnawialnego na rachunku. W wielu bankach znajdziemy promocje na taki kredyt, w których można uniknąć za niego całkowicie opłat. Kolejnym ważnym elementem jest możliwość posiadania kary kredytowej. Tutaj trzeba zwrócić uwagę co należy zrobić żeby uniknąć opłat za jej posiadanie. A także z jakie czasu można skorzystać żeby całkowicie uniknąć odsetek od wykorzystanej gotówki otrzymanej w ramach karty kredytowej.

Konto oszczędnościowe  

Tutaj wystarczy sprawdzić czy konto oszczędnościowe jest całkowicie darmowe. Jeżeli tak to następną rzeczą do sprawdzenia jest wysokość oprocentowania i czas kapitalizacji. Jeżeli nam odpowiadają to zakładamy dodatkowo konto oszczędnościowe, które zawsze może się przydać.

Ciekawą ofertę można znaleźć na stronie www.neobank.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz