Jak udekorować salę weselną?

dekoracje sali weselnej

Wygląd sali weselnej, w której odbywa się ślubna impreza, zazwyczaj zależny jest od właściciela danego domu weselnego. Czasami można jednak negocjować warunki wynajmu sali i zająć się jej dekoracją samemu, przystrajając ją w taki sposób, jaki się nam tylko zamarzy. Oczywiście rozwiązaniem lepszym, szybszym, bezpieczniejszym i przede wszystkim wygodniejszym jest jednak zdanie się na standardową ofertę dekoracji proponowaną przez właściciela lokalu.

Sposobów na dekoracje sali weselnej nie sposób zliczyć. Jej wygląd w dużej mierze opracowywany jest na podstawie dwóch czynników – wielkości pomieszczenia oraz… pory roku, podczas której odbywa się impreza weselna. Drugi czynnik ważny jest o tyle mocno, że dekoracja często zawiera kwiaty oraz elementy roślinne, które różnią się od siebie w zależności od miesiąca i aktualnie panującej kwiatowej mody. Problem znika jednak wtedy, gdy z dekoracji usuwa się elementy kwiatowe lub zastępuje je sztucznymi zamiennikami. Sam proces przystrajania sali nie jest trudny, o ile posiada się w tym zakresie spore doświadczenie. Etap dekorowania pomieszczenia, w którym odbędzie się impreza weselna, można podzielić na dwa procesy: przystrajania sali jadalnej i sali tanecznej. Dekoracje sali weselnej w jej stołowej części zajmuje zazwyczaj najwięcej czasu: trzeba nie tylko ustawić stoły i krzesła, nakryć obrusy, ale także porozkładać talerze i półmiski i dopiero wtedy wymierzyć miejsca, w których staną np. dekoracyjne świeczniki lub wazony z kwiatami.

Równie ważne jest wyjątkowo dekoracyjne miejsce za parą młodą i stół, przy którym będzie siedziała. Dekoracja tego elementu może zająć nawet kilka godzin, szczególnie gdy młodzi zażyczą sobie czegoś naprawdę wyjątkowego i indywidualnego. Często dodaje się tu np. wielkie bukiety czy specjalnie przygotowane draperie z setkami lampek i elementów błyskowych.

Na szczęście istnieje obecnie wiele domów weselnych z dobrze przemyślaną, wykonaną przez profesjonalistę dekoracją. Jest to bowiem już wymogiem, gdyż funkcjonowanie takiego domu weselnego zależy przede wszystkim od ilości wesel w nim zorganizowanych i tym samym od ilości par młodych, które wybrały dany lokal weselny. Lokali w jakich możemy zorganizować swoje wesele przybywa w bardzo szybkim tempie, dlatego też właściciele muszą zachęcać wieloma czynnikami, w tym między innymi właśnie odpowiednią dekoracją. Także zwróćmy na to szczególną uwagę, przy oglądaniu kolejnych sal weselnych i wyborze tej konkretnej.

Autor: Hotel w Radomiu u Grubego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 thoughts on “Jak udekorować salę weselną?

  1. Myślę, że mało kto zdaje sobie sprawę, jak istotna jest sala i jej odpowiednia dekoracja. Nie chodzi tylko o to by udekorować z przepychem salę. Skromnie udekorowana sala często może okazać się lepsza. Dlaczego? Ponieważ najważniejsze przy doborze dekoracji (oraz sali) jest stworzenie przyjemnego wnętrza. Goście, a przede wszystkim państwo młodzi, powinni w takim miejscu czuć się komfortowo.

Dodaj komentarz