Innowacyjne rozwiązania w pracach budowlanych

diamentowe

Każdego miesiąca spotykamy się z innowacjami pojawiającymi się w naszym życiu. Przede wszystkim, sprawiają one, że żyje nam się łatwiej, pewne czynności można wykonać sprawniej oraz szybciej. Przykładem jest wiercenie metodą diamentową.

Niektóre prace budowlane są niezwykle skomplikowane. Większość osób nie jest w stanie ich wykonać, ponieważ nie posiadają specjalistycznego sprzętu oraz specyficznych umiejętności. Konstruktorzy nieustannie starają się wynajdować nowoczesne techniki wykonywania prac budowlanych. Wiercenie od zawsze stanowiło ogromny problem, zwłaszcza w przypadku szczególnie twardych materiałów jak beton czy żelbet. Tradycyjne, proste wiertarki oraz wiertła nie wystarczą do tego, żeby wykonać otwór w żelbetonie, który jest mieszaniną betonu oraz stali, a więc jest to bardzo twarda kompozycja. Wiercenie w betonie metodą diamentową wykorzystuje innowacyjne wiertła koronkowe z segmentami diamentowymi. Wykorzystanie tej techniki sprawia, że wykonanie otworów w praktycznie każdym materiale nie jest żadnym problemem. Ponadto, są one bardzo precyzyjne oraz gładkie.

Ogromnym problemem w przypadku tradycyjnych metod wiercenia jest brak precyzji, co wymusza na pracownikach realizację dodatkowej obróbki. W przypadku techniki diamentowej otwory są dokładnie takie, jakie chcemy. Co więcej, otwory można wykonywać pod dowolnym kątem oraz na dowolnej płaszczyźnie (poziomej czy pionowej). Trudno wyobrazić sobie, aby profesjonalna firma budowlana nie była w stanie wykonywać otworów właśnie tą metodą, ponieważ w chwili obecnej to właśnie ta metoda dominuje, jeśli chodzi o wykonywanie otworów w wytrzymałych konstrukcjach. Wiercenie metodą diamentową ma jeszcze inne zalety – nie musimy obawiać się wysokiego poziomu hałasu, dzięki czemu praca nie jest uciążliwa dla osób postronnych. Po drugie, nie występuje silne zapylenie, ponieważ wiercenie odbywa się „na mokro”, a więc przy udziale wody, dzięki czemu wszystko odbywa się płynnie i bezproblemowo. To wszystko sprawia, że większość osób korzysta właśnie z tej techniki wiercenia.

Cięcia diamentowe odbywają się przy użyciu wody, dzięki czemu nie unosi się pył w trakcie wykonywania pracy budowlanej w promieniu kilkudziesięciu metrów. Ułatwia to pracę oraz sprawia, że nie jest ona uciążliwa dla osób postronnych. Warto zaznaczyć, że technika ta sprawia także, iż cała operacja generuje znacznie mniej hałasu niż w przypadku metod tradycyjnych.

Więcej na ten temat znajdziecie Państwo na stronie firmy Wiert-Mech z Wrocławia.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz