Funkcjonalny i przejrzysty baner reklamy – jak zaprojektować?

baner2

Baner należy do reklamy typu outdoor czyli takiej, która jest umieszczona w otoczeniu zewnętrznym, np. na ulicy, ogrodzenia, elewacje budynków itp. Jak wskazuje temat artykułu, najważniejsze w reklamie poprzez banery reklamowe jest to, aby był on funkcjonalny oraz przejrzysty. Pytanie brzmi jednak, jak tego dokonać, aby nasz baner był właśnie taki i aby zwracał uwagę tych, których uwagę ma zwracać? Czy przeciętny człowiek w ogóle jest w stanie stworzyć dobry projekt takiego baneru? Teoretycznie nie, najlepiej jest zawsze zamówić usługi profesjonalisty albo przynajmniej z nim współpracować. Czasami jednak okazuje się, że człowiek, który jest laikiem ma znacznie lepsze pomysły bo jest to tak zwany świeżak, nie jest przepracowany w twórczy sposób i ma pomysły, na jakie specjalista by nie wpadł. Bywa różnie, ale najlepiej jest mimo wszystko współpracować razem – osoba profesjonalna, znająca się na rzeczy jak osoba, dla której ten projekt ma być wykonany. Często drukarnie, które realizują druki wielkoformatowe, oferują również wykonanie projektu. Ostateczna cena zależeć będzie od powierzchni naszego baneru.

Wracając jednak do konkretów, to aby baner był funkcjonalny i przejrzysty to przede wszystkim musi on zawierać niewiele, ale konkretnych informacji. Należy wybrać najważniejsze informacje, które chcemy umieścić. Zbyt wiele danych spowoduje, że nasza reklama będzie nieczytelna dla przypadkowego odbiorcy.  Na banerze powinien znaleźć się krótki tekst reklamowy, nazwa firmy, adres strony internetowej. Pod żadnym pozorem nie wolno tworzyć długich zdań, ponieważ nikomu nie będzie się chciało tego czytać. Grunt to krótki, chwytliwe informacje, hasła, które spowodują, że ktoś zatrzyma się przy tym sloganie i będzie chciał zainteresować się dalej co firma ma do zaoferowania. Duże znaczenie mają oczywiście kolory. Muszą być wyraziste i zwracać uwagę, ale też nie za bardzo, by nie raziły oczu. Może to być po prostu zdjęcie i krótki tekst, a także umieszczona dodatkowo nazwa firmy.  Warto też mieć na uwadze trwałość baneru. Zależy ona od materiału, który będzie wykorzystany do druku. Kolory powinny być odporne na różne warunki pogodowe, wiatr czy mróz, co jest szczególnie ważne w naszej strefie klimatycznej.

Niektóre portale oferują możliwość zaprojektowania wyglądu online, np. poligrafiko.pl. Jest to platforma, która skupia najlepsze drukarnie i przy pomocy, której możesz zlecić druk przez internet i zamówić produkty do domu.

unia-do-wstawieniaa

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz