Fotografia ślubna – zbiór najważniejszych informacji

przygotowania ślubne

Fotografia ślubna to specyficzny rodzaj zdjęć. Przede wszystkim jest to reportaż. Nie jest to jednak zwykły reportaż. Ślub to wydarzenie, które nie będzie mieć swojej powtórki, najczęściej przeżywane jest tylko raz w życiu. Dlatego tak ważne jest doświadczenie fotografa i jego skupienie podczas pracy.

Fotografowanie przygotowań do ślubu

Ta całodzienna impreza zawiera bardzo dużo wątków. Rozpoczynamy przygotowaniami Młodych. Panna Młoda u fryzjera, później u wizażystki. Pod koniec świadkowa, która pomaga zapinać suknie. Mniej więcej w tym samym czasie szykuje się Pan Młody. Ma on na pewno mniej stresu związanego z przygotowaniami, bo wystarczy, aby się ogolił, ubrał i jest gotowy do wyjścia. Przygotowania do nie tylko czynności, ale przede wszystkim emocje! Jeszcze nic na dobre się nie rozpoczęło, ale nerwy powoli rosną. Czasem jest to złość, kiedy coś nie wyjdzie, skomplikuje się, czy ktoś się spóźni. Czasem atmosfera jest luźna i zaczyna gęstnieć chwilę przed spotkaniem się Młodej Pary. Później są łzy wzruszenia, szczęście, euforia i… magia. Uchwycić uczucia to nie taka prosta sprawa, jednak wprawne oko fotografa będzie wiedziało, jak ująć całą atmosferę, aby można było ją czuć po latach na fotografiach.

Fotografia ślubna przedstawiająca przygotowania Panny Młodej

Fotograf w kościele

Ślub to jeden ze spokojniejszych momentów całego dnia. Ceremonia przebiega zazwyczaj w miarę tradycyjnie. Dobrze jest się jednak upewnić, czy ksiądz nie ma nic przeciwko robieniu zdjęć. Rzadko się to zdarza, ale czasem bywa tak, że fotograf ślubny musi dobrze się nagimnastykować, aby zrobić dobre zdjęcia będąc równocześnie „niewidocznym” dla księdza. Jeśli zgoda jest, mimo wszystko fotografowanie powinno odbywać się subtelnie, aby nie przeszkadzać w ceremonii. Warto przed ślubem uprzedzić rodzinę, aby zdjęcia w kościele zostawiła profesjonaliście. Inaczej może się okazać, że na każdej fotografii tłem są samozwańczy „paparazzi”.

Reportaż z wesela

Po wyjściu z kościoła zaczyna się wszystko rozkręcać! Rzucanie ryżem, zbieranie monet, składanie życzeń. Później droga na salę weselną, gdzie zabawa rozpocznie się tradycyjnie – rzucaniem kieliszkami, a nie długo potem pierwszym tańcem. Chwilę potem przyjdzie czas na zabawy, tańce, wspólne biesiadowanie przy stołach i… wiele nieprzewidzianych sytuacji! I to jest właśnie magia ślubnej fotografii – umiejętność uchwycenia chwili.

fotografia ślubna Młodej Pary
Fotografia ślubna
Jak wybrać fotografa ślubnego?

Każdy fotograf ma swój unikalny styl. Dlatego szukając fotografa, koniecznie musicie zapoznać się z jego portfolio. Chyba nie chcecie być rozczarowani efektem zdjęć z Waszego ślubu? Przeglądając portfolia na pewno natraficie na fotografa o zbliżonym klimacie do Waszego. Nie ograniczajcie się do poszukiwań fotografa tylko w swoim mieście. Jeżeli jesteście np. z Wrocławia – to sprawdźcie również oferty fotografii ślubnej z innych miejscowości  znajdujących się w pobliżu. Bywa tak, że ceny są wtedy po prostu mniejsze. Ajaka jest cena fotografii ślubnej? To zależy właśnie od miasta, w którym bierzecie ślub. Wiadomo, że w Warszawie będą większe ceny niż np. we Wrocławiu czy Krakowie. Ceny z reguły wahają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

Więcej przeczytasz na http://www.goodchoice.com.pl/fotografia-slubna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One thought on “Fotografia ślubna – zbiór najważniejszych informacji

Dodaj komentarz