Fotografia ślubna – jakich błędów unikać?

zdjęcie ślubne

Wiele osób na pewno zgodzi się ze stwierdzeniem, że przygotowania do ślubu bywają dość trudne i niekiedy potrafią wręcz spędzić sen z powiek. Wszak jest tyle decyzji do podjęcia i spraw do zorganizowania. Jaki element przygotowań jest szczególnie ważny? Niewątpliwie oprawa ślubu, czyli wybór sali weselnej, dekoracji, zaproszeń, zespołu muzycznego oraz… fotografa ślubnego. Zdjęcia ślubne są szczególnie ważne, ponieważ dzięki nim mamy możliwość w każdym momencie wrócić wspomnieniami do tego pięknego dnia. Dlatego też decyzja o wyborze fotografa na ślub powinna być starannie przemyślana. Nie powinno się wybierać pochopnie. Jakich błędów nie popełniać?

Amator zamiast zawodowego fotografa ślubnego

Zdecydowanie można to uznać za największy błąd, przynajmniej z punktu widzenia osoby, która ma jakiekolwiek pojęcie o fotografii. Decydując się na ten krok trzeba zaakceptować kilka spraw. Po pierwsze amatorskie zdjęcia ślubne najpewniej będą słabej, albo co najwyżej przeciętnej jakości. Fotografie często będą rozmazane (szczególnie zdjęcia z wesela, gdy większość osób znajduje się w ruchu), bądź po prostu prześwietlone. Tutaj nie chodzi tylko o kwestię samego sprzętu, która niewątpliwie jest bardzo ważna, wszak profesjonalny fotograf ślubny posiada sprzęt, który pozwala mu fotografować w przeróżnych warunkach (oczywiście nie są to tanie zabawki), ale ogromnie ważne są przede wszystkim umiejętności i wiedza na temat odpowiedniego wykonywania zdjęć. Kontynuując temat sprzętu fotograficznego… wyobraź sobie sytuację, że nagle osobie, która odpowiada za Twoje zdjęcia ślubne, psuje się aparat i nie ma zapasowego, a taka sytuacja jest bardzo możliwa. Profesjonalny fotograf ślubny to przede wszystkim gwarancja najwyższej jakości zdjęć. Ponadto masz pewność, że te zdjęcia po prostu dostaniesz. Jeśli w trakcie ślubu, sprzęt ulegnie awarii, zawodowy fotograf ma zapasowy. Dlatego też wybierając fotografa ślubnego, warto zagłębić się w temat, poszukać różnych publikacji, chociażby takich jak ta. Dzięki temu wybór będzie bardziej świadomy, ponieważ wiecie na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę.

Wybór fotografa ślubnego na ostatnią chwilę

Fotograf ślubny wybrany? Zatem nie zwlekaj z rezerwacją terminu! Musisz zdawać sobie z tego sprawę, że większość fotografów będzie mieć zajęte terminy z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. To powinno Ci zobrazować i dać odpowiedź na pytanie kiedy wybrać fotografa ślubnego?

Fotografia ślubna
Fotografia ślubna

Fotografia ślubna za grosze

Czy można uzyskać profesjonalnie wyglądające zdjęcia ślubne za przysłowiowe grosze? W większości wypadków nie. Profesjonalny i dobry fotograf ślubny zna swoją wartość i po prostu się ceni. Bardzo tanie oferty budzą duże wątpliwości, ponieważ nie wiadomo czego można się po tym spodziewać. W wielu przypadkach, taki fotograf ślubny dopiero się uczy zawodu. W takim wypadku to jest po prostu loteria. Możecie trafić na utalentowanego fotografa, który wykona dla Was wprost niesamowite zdjęcia ślubne i w dodatku za niską cenę. Jednak również możecie trafić na osobę, której fotografie będą pozostawiać po prostu wiele do życzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 thoughts on “Fotografia ślubna – jakich błędów unikać?

  1. Bardzo fajny artykuł. Warto dodać, że fotograf powinien mieć dobry sprzęt. Mam tu na myśli jasne obiektywy oraz obowiązkowo lampę błyskową. Ta ostatnia jest niezbędna w kościele.

Dodaj komentarz