Fitness na trampolinie

trampolina

W wyniku badań medycznych odkryto, że skoki na trampolinie wywierają niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Początkowo traktowano je jako zabawę, ale z upływem czasu zwrócono uwagę również na skutki zewnętrzne takich skoków. Polepszenie przemiany materii, stymulacja większości życiowo ważnych procesów w organizmie, wzmocnienie kręgosłupa, mięśni i stawów, rozwój koordynacji ruchów i wytrzymałości – to wszystko jest wynikiem regularnych zajęć na trampolinie.

Skoki na trampolinie odgrywają niezwykle ważną rolę na kondycję fizyczną. Ponadto pomagają one pozbyć się stresu, napięcia. Jest to również dobry start dla osób, które marzą o karierze sportowca czy o tym, by po prostu poprawić swoje zdrowie. Dlatego coraz większej popularności nabywa trampolina nie tylko jako rozrywka i sposób na spędzenie czasu wolnego, ale również jako urządzenie treningowe dla zajęć fitness.

Ta popularność zaczęła się w momencie, gdy udowodniono, że skoki na trampolinie są swoistą formą aerobiku. Takie ćwiczenia wzmacniają większość mięśni i zamieniają sporo zajęć sportowych. Przewagą tej formy treningu jest to, że nie obciąża on stawów i tym samym uwalnia organizm od efektów ubocznych. Nawet lekkie poranne bieganie stwarza spore obciążenie – zależy to i od twardej powierzchni i od wysiłku fizycznego. Lądowanie zaś na elastycznej powierzchni maty trampoliny stwarza dużo mniejszy opór, co zmniejsza ryzyko traum, urazów i zbytniego obciążenia stawów i mięśni.

Kolejną zaletą skoków na trampolinie jest intensywna zmiana pozycji ciała w przestrzeni. Czynnik ten wywiera pozytywny wpływ na rozwój poczucia równowagi. Dlatego, naprzykład, skoki na trampolinie są niezwykle ważnym elementem treningów zawodowych sportowców i astronautów. Dla amatorów jest to możliwość zwalczenia choroby lokomocyjnej.

Skoki na trampolinie – to jest idealna możliwość wzmocnienia organizmu w ogóle. Sprzyjają one przemianie materii, stymulują proces krążenia. Podczas takich skoków komórki dostają optymalną dawkę tlenu. Pomaga to w oczyszczeniu organizmu od substancji toksycznych. Dzięki temu cera staje się bardziej elastyczna, jędrna i już po pewnym czasie da się zauważyć spowolnienie procesu starzenia się.

Regularne ćwiczenia na trampolinie sprzyjają również kształtowaniu wymarzonej szczupłej i zgrabnej sylwetki. Podczas skoków na trampolinie spala się tyle samo kalorii, co podczas biegania czy zajęć na wielu urządzeniach treningowych. Z tą różnicą że towarzyszą im przypływ pozytywnych emocji i adrenalina, a nie przemęczenie stawów, które staje się w większości przypadków powodem zniechęcenia do kontynuowania treningów.

Poczucie lekkości podczas polotu i lądowanie na elastycznej powierzchni zwalcza nie tylko stres, ale również zwykłe zmęczenie. Dlatego skoki na trampolinie sprzyjają intensywności ćwiczeń i szybkiemu osiągnięciu wyników treningu.

Ćwiczyć na trampolinie mogą wszystkie kategorie wiekowe – od małych dzieci do osób w podeszłym wieku. Skoki pomagają prawidłowo rozwijać i wzmacniać ciało. Zajęcia fitness na trampolinie – to jest idealny wybór dla osób, które dbają o swoją urodę, młodość i zdrowie.

w sklepie Hegen – www.hegen.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz