Firmowe podróże incentive

Podróże firmowe

Firmowe podróże incentive

Dość interesującą formą turystyki firmowej są wyjazdy motywacyjne, zwane również turystyką incentive. Ten rodzaj turystyki powiązany jest zazwyczaj z firmą, jej klientami czy też z innymi firmami, z którymi dane przedsiębiorstwo współpracuje. Podróże takie mają zawsze konkretny cel: mają motywować, na przykład do pracy, do podtrzymania dobrych relacji z przedsiębiorstwem (klienci), do większej sprzedaży.

W zależności od wielkości przeznaczonego budżetu, wyjazdy incentive mogą być planowane w dalsze lub bliższe destynacje, mogą im również towarzyszyć różne atrakcje. Na przykład może to być wyjazd na imprezę sportową, taką jak rozgrywki mistrzostw świata w piłce nożnej. W tym przypadku, poza udziałem w atrakcyjnej imprezie, uczestnicy mają możliwość zobaczenia innego kraju, czy wypróbowania lokalnej kuchni, itp.

W jakie miejsca planowane są wyjazdy motywacyjne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Kierunek wyjazdu zależy zwykle od wielkości budżetu, nastrojów politycznych w danym miejscu na świecie, charakteru podróży czy też preferencji uczestników. Osoby planujące najczęściej starają się zaprojektować wyjazd w taki sposób, aby znacznie różnił się od wyjazdów na które wyjeżdżamy na wakacje z rodziną. Dlatego program imprezy, oprócz zwiedzania ważniejszych atrakcji turystyczno-krajobrazowych, wzbogacony jest też w dodatkowe atrakcje niejednokrotnie dostarczające całkiem sporych dawek adrenaliny. Ważne jest aby pracownicy pozytywnie zapamiętali wyjazd incentive i aby firma która wyjazd ufundowała, kojarzyła się nie tylko z dobrą zabawą, ale także z doskonałą organizacją.

Podróże nagrodowe zazwyczaj planuje się poza wakacjami, tak aby w jak najmniejszym stopniu kolidowały z planami urlopowymi i ewentualnymi podróżami rodzinnymi pracowników. Warto wcześniej zapytać ewentualnych uczestników wyjazdu o ich preferencje lub daje się do wyboru (na przykład na drodze głosowania) kilka możliwych destynacji. Samo zaplanowanie imprezy najlepiej zlecić firmom z branży imprez biznesowych, takich jak aplanet.pl, które na podstawie kilkuletniej praktyki też doradzą jakie atrakcje zaproponować ich uczestnikom.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat podróży firmowych, wejdź na stronę firmy zajmującej się organizacją tego rodzaju wyjazdów i przeczytaj więcej informacji na ten temat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz