Firma cateringowa – jak wybrać by się nie spalić ?

catering

Organizacja eventów wymaga najróżniejszych zdolności. Rozpoczynając od umiejętności zarządzania czasu, kontaktowaniem się z ludźmi, kończąc na doświadczeniu ze sprzętem i kulinarnymi zawiłościami. Jak nie popełnić gafy planując catering na bankiet? O tym dowiesz się czytając ten artykuł.

Planowanie
Należy rozpocząć właśnie od tego elementu. Kiedy planujesz catering musisz zebrać dane o osobach, które będą uczestniczyć w evencie. Po pierwsze ilość osób oraz ich wiek. Po drugie informacje o ich zwyczajach żywieniowych czy przeciwskazaniach. Było by dużym błędem zaserwować komuś w cateringu potrawę, której składnikiem było by coś, na co gość ma uczulenie. Alergie pokarmowe są w obecnych czasach bardzo częstym przypadkiem. Badania wskazują, że jest to nawet 1/3 populacji. Daltego tak ważne jest zwrócenie na to uwagi. Najbardziej alergenne są orzeszki, sezam, owoce jagodowe. Pod uwagę należy też wziąć nietolerancje glutenu czy laktozy, która objawia się skazą białkową. Tak, więc przy zamawianiu cateringu zwróć uwagę na menu i popatrz na nie pod kątem składników potraw.
Kolejnym aspektem są już wcześniej wspomniane zwyczaje żywieniowe. Wchodzą tutaj w skład wegetarianie, weganie, laktoowowegetarianie, laktowegetarianie, owowegetarianie, witarianie, fleksitarianie, frutarianie. Jak widać rodzajów diet jest bardzo dużo, a wymienione tutaj wiążą się często z ideologią i głębokimi przekonaniami osób, które je stosują. Dlatego ogromnym nietaktem było by zamówienie cateringu nie uwzględniając tych osób. Należy też zapoznać się z tymi pojęciami i nie ignorować różnic między nimi.

Wybieranie firmy cateringowej
Kiedy ma się już dane, co do ilości osób i ich wymogach żywieniowych można złożyć zapytanie ofertowe do firm cateringowych. Nie jest to proste, ponieważ gąszcz propozycji jest bardzo duży. Dlatego przy selekcji polecam zwrócić uwagę na jakość wykonywanych przez nich usług. Pamiętajmy o tym, że jedzenie wpływa na wizerunek gospodarza. Wiadomo, że nie można przewidzieć wszystkiego, ale wybierając nieodpowiednią firmę cateringową sami sobie szkodzimy. Nie chodzi tu tylko o jedzenie i sposób jego podawania, ale także o personel. Trudno jest stwierdzić czy jest on wystarczająco uprzejmy i czy osoby tam zatrudnione potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach, to znaczy konfliktowych – gdy ktoś nie jest niezadowolony, nastąpiło jakieś niedopatrzenie. W tym przypadku radzę znaleźć pomoc w opiniach. Najlepiej zapytać znajomych czy znają i czy mogą polecić jakąś firmę. Jeśli nie to w ostateczności polecam wpisanie hasła do przeglądarki. Przykładem może być: ‘catering w warszawie opinie’. W ten sposób natrafimy na fora tematyczne, w których będziemy mogli przeczytać o doświadczeniu innych osób z danymi firmami.

Powyższe dwa elementy są  najważniejsze. To od nich zależy cała reszta i przebieg Twojego eventu. Kolejnymi ważnymi etapami jest podpisywanie umowy i praca firmy cateringowej według Twoich zaleceń. Życzymy Ci powodzenia i udanej zabawy dla wszystkich Twoich zaproszonych gości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz