Domowa cukiernia – twój pomysł na biznes

tort-z-truskawkami

Domowa cukiernia to świetny pomysł na własną firmę dla wszystkich tych, którzy uwielbiają eksperymentować z przepisami na ciasta, torty, tarty, brownie, czy pączki. Także osoby nie posiadające jeszcze dużego doświadczenia mogą spróbować swoich sił w sprzedaży słodkich specjałów, jako że popyt w tym biznesie sukcesywnie wzrasta. Domowe wypieki stają się obecnie istotną alternatywą dla wyrobów oferowanych przez tradycyjne cukiernie.

W procesie pieczenia ciast i tortów dostępnych w masowej sprzedaży używa się rozmaitych polepszaczy smaku, konserwantów oraz spulchniaczy. Niemniej jednak ich walory smakowe w zestawieniu z z wypiekami domowymi pozostawiają wiele do życzenia. Ponad to, walorem użycia naturalnych składników przygotowując wypieki we własnej kuchni jest bez wątpienia okazja do podkreślenia ich wyższości w kontekście wpływu na zdrowie. Akcentując tezę, że zdrowa dieta nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, na pewno skupisz uwagę konsumentów.

Trzeba przyznać, że Polacy gustują w słodkościach, toteż przypuszczalnie nie będziesz narzekać na brak klientów. Mimo wszystko wypada dobrze przemyśleć taktykę biznesu. Na twoja korzyść przemawia oczywiście wyśmienity smak wypieków a także ich wizerunek. To jednak nie wszystko. Na pewno znacząca jest lokalizacja firmy, klienci będą zwracać uwagę na dojazd. Również czas wykonania usług, czyli na kiedy zdołasz wyznaczyć odbiór zamówionego ciasta. Nie zaniżaj cen, prezentuj raczej swoje produkty jako konkurencyjne pod względem wykonania. I najważniejsze: reklama. Najpierw to ty musisz dotrzeć do potencjalnych klientów. Możesz poprosić swoich znajomych o wklejenie odnośnika do twojej oferty w Internecie, przykładowo na facebooku, urządzać degustacje i przedstawić swoje propozycje kulinarne w klubach, pubach lub osiedlowych sklepikach. Stwórz własną stronę internetową gdzie wyeksponujesz zdjęcia oferowanych wypieków, jasno określisz ceny oraz wstawisz opisy ciast i tortów. Pomyśl o pozycjonowaniu witryny na słowa kluczowe, które będą wstukiwać w wyszukiwarce konsumenci. Na przykład: cukiernia wrocław, ciasta domowe czy cukiernia domowa.

Pamiętaj, że działalność cukiernicza to w świetle przepisów produkcja i obrót środkami spożywczymi w związku z czym do 14 dni od daty rozpoczęcia działalności musisz poinformować na piśmie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności. Wiedzę o procedurach uzyskasz we właściwej dla twojego miejsca zamieszkania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Rozpoczęcie każdej działalności gastronomicznej wiąże się z koniecznością uzyskania zgody Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a lokal musi zostać odebrany przez sanepid. Jednakże nie zrażaj się! Formalności a także brak pewności co do popytu na twoje usługi dotyczy w istocie każdej nowootwartej działalności. Jeżeli jednak faktycznie uwielbiasz testować swoje własne pomysły, tworzyć niepowtarzalne kompozycje smakowe i estetyczne nie wahaj się. Czy zaszkodzi spróbować?

Spójrz jak wygląda strona mojej domowej cukierni Jak Na Drożdżach: Cukiernia Wrocław

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One thought on “Domowa cukiernia – twój pomysł na biznes

Dodaj komentarz