Dobry wzór na fototapetę. Jak się w tym wszystkim połapać?

wodospad

Wybór dobrego wzoru na fototapetę może prócz satysfakcji przynieść wiele korzyści dla wyglądu Twojego wnętrza. Warto zwrócić w pierwszych krokach na dobór grafiki czy zdjęcia w odpowiedniej jakości. Często to właśnie plik jest tym najsłabszym ogniwem i powoduje niezadowolenie efektem końcowym – wydruk zawiera piksele, wydaje się nieostry. I mimo, iż maszyny i papier są najwyższej jakości, fototapeta prezentuje się po prostu słabo. Można oczekiwać, iż nasz producent zareaguje i poinformuje nas o tym przed wydrukowaniem, czy spróbuje zasugerować inny wzór, jednak z tym różnie bywa. Lepiej zadbać o swój interes samemu.

Z racji, iż większość sklepów internetowych bazuje na plikach z popularnego serwisu fotolia.pl , warto na start rozejrzeć się właśnie w tym miejscu i skupić się na kilku istotnych elementach.

DOPASUJ SIĘ DO ŚCIANY

Proporcja długości boków fototapety wpływa na pierwszy istotny czynnik – wybór odpowiedniej orientacji grafiki. To jest dość istotne, gdyż daje możliwość skorzystania z piku źródłowego w pełnym lub prawie pełnym zakresie – grafik nie będzie musiał kadrować, co oznacza mniejszą utratę na jakości wydruku. Czyli po wpisaniu hasła opisującego Twoje oczekiwania, w lewym panelu zaznacz opcję położenie: pozioma, pionowa ub kwadrat.

gory

LICENCJA XXL lub wektory!

Kolejny filtr dotyczy jakości pliku. Postanowiliśmy na stronie bluecanvas.pl (w kategorii fototapety) zaprezentować tylko wzory dostępne na licencji XXL i wektorowe. Uznajemy, iż jako jedyne mają szanse spełnić oczekiwania jakościowe wydruku dla klienta zamawiającego fototapetę. Bezpieczeństwo i komfort – mimo iż producent w pewnym sensie nie jest odpowiedzialny za plik wskazany przez klienta, to jednak na niego ostatecznie spadają gromy niezadowolonego klienta.

Fototapeta o boku powyżej 450cm.

Jeśli szukasz tak dużej realizacji, lepiej skontaktuj się z producentem przed złożeniem zamówienia. Większość plików po prostu może być za słaba na taki rozmiar, nie wspominając już sytuacji gdy oczekujesz wydruku o długości bliżej 7 metrów. Wówczas radzimy koniecznie to uczynić! Można rzec, że na tak duże realizacje większość plików ze stron oferujących zdjęcia stockowe będzie po prostu za słaba. Jeśli jakość ma być odpowiednia i nie znalazłeś nic dostępnego w wektorach, pozostaje Ci np. poszukanie zdjęć wśród fotografów. Można również skorzystać z portfolio dostępnego na stronie producenta (o ile takową współpracę z artystami prowadzi). W naszym przypadku przy tak dużych realizacjach zwykle proponujemy fotografię górską Karola Nienartowicza (Alpy, Karkonosze, Tatry, Bałkany, Pieniny) – duży wybór no i piękna zawartość! Polecamy!

FOTOGRAFIA GÓRSKA – KAROL NIENARTOWICZ

wodospad

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz