Ćwiczenia w pracy biurowej i fizycznej

cwiczenia

Wizyty fizjoterapeutyczne są jedną ze składowych programu zdrowotnego Care Solutions. Składają się na nie zarówno masaż, jak też praca indywidualna i kinesiotaping. Masaż to forma wsparcia pacjenta poprzez rozluźnienie mięśni, relaksację, poprawę ukrwienia i elastyczności skóry, zapobieganie procesom chorobowym oraz postępowaniu choroby, zmniejszenie dolegliwości bólowych, wpływ na wiele układów organizmu m.in. układ nerwowy, krążenia, oddechowy itd. Masaż jest też formą wsparcia terapii. Prócz masażu każdego pacjenta zachęcamy do wzmacniania mięśni przykręgosłupowych stabilizujących kręgosłup, gdyż z doświadczenia wiemy, iż są one osłabione u większości klientów/pacjentów.

Terapia indywidualna jest dobierana na podstawie wywiadu i badania fizjoterapeutycznego, a ćwiczenia są przystosowane do jednostki chorobowej, objawów, stanu zdrowotnego oraz sprawności fizycznej danej osoby. Prowadzone są również zajęcia profilaktyczne w myśl zasady, że łatwiej jest zapobiegać bólom kręgosłupa, niż je leczyć. Dla pacjentów aktywnych prowadzony jest również trening stabilizacji centralnej.
Dzięki programowi wzrasta świadomość zdrowotna pracowników. Zaczynają ćwiczyć w domu – wiedząc jak oraz dbać o swoją postawę w trakcie pracy. Chętniej korzystają też z aktywności fizycznej. Wszystkie podejmowane działania mają na celu nie tylko zmniejszenie dolegliwości bólowych i urazowości, ale również poprawę samopoczucia pracowników, którzy mają większą motywację do ruchu i dbania o własne zdrowie. Wszystko to w przyszłości będzie prowadziło do zmniejszenia urlopów zdrowotnych wynikających z ciężkich kontuzji, bądź poddawania się zabiegom poza miejscem pracy.
ćwiczenia w pracy
ćwiczenia w pracy
Dostęp do fizjoterapii w miejscu pracy powoduje mniejsze straty czasu pracowników – więcej czasu dla rodziny. Powoduje też, ze pracownicy chętniej korzystają z zabiegów – średni okres oczekiwania w ramach funduszu NFZ to ok. 0,5 roku.

Firmy dzięki programom zdrowotnych niewątpliwie zyskuje zdrowych i zadowolonych pracowników oraz szacunek z ich strony. Zadowolony pracownik to wydajny pracownik. Pracownicy korzystający z zabiegów fizjoterapeutycznych twierdzą, iż pracuje się im po nich lżej i nierzadko mogą wykonać więcej pracy z powodu zmniejszenia dolegliwości bólowych. Wzrastają więc też przez to zyski firmy.

Organizm pracowników fizycznych przyjmuje bardzo duże obciążenia głównie w obrębie kręgosłupa np.:

  • Pracownicy dźwigający – przeciążenia w obrębie kręgosłupa lędźwiowego
  • Operatorzy wózków widłowych góra-dół – ciągłe patrzenie w górę – przeciążenia kręgosłupa szyjnego
  • Pracownicy taśmujący palety – praca w pozycji zgięciowej – przeciążenia w obrębie kręgosłupa lędźwiowego itd

Care Solutions

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz