Ćwiczenia dla pracowników fizycznych

Ćwiczenia w pracy
Ćwiczenia w pracy

Program Physio Profit jest odpowiedzią na potrzeby pracowników fizycznych i kierowców, którzy są szczególnie narażeni na kontuzje związane z charakterem wykonywanej pracy. Praca fizyczna, bez odpowiedniego przygotowania i źle wykonywana, może wpływać niekorzystnie i powodować urazy w narządzie ruchu oraz uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie.
Physio Profit opiera się na profilaktyce zdrowotnej pracy fizycznej, zwiększając świadomość pracowników o ergonomii i przygotowaniu do pracy.
W praktycznej formie Pysio Profit zapewnia opiekę fizjoterapeuty, który organizuje ćwiczenia rozgrzewkowe przed pracą, mające na celu przygotowanie organizmu wytężonej pracy i uchronienie go przed ewentualnymi urazami. Ćwiczenia stosowane w rozgrzewce maja przyśpieszyć dostosowanie organizmu do pracy fizycznej. Słowo rozgrzewka ma swoje wytłumaczenie. Pracownik przed rozpoczęciem ćwiczeń posiada wyjściowy poziom temperatury ciała. Odpowiednia praca mięśni, a konkretniej mówiąc skurcz mięśni, jest zależny od temperatury ciała. Na organizm osoby pracującej oddziałuje temperatura otoczenia, im jest niższa, tym szybciej spada wydolność pracy mięśni. Dzięki rozgrzewce w tkance mięśniowej dochodzi do lepszego ukrwienia i zwiększenia pobudliwości. Poprawia się również elastyczność wiązadeł i zwiększa przyspieszenie reakcji energetycznych. Stosunkowo wzrasta przepływ krwi i rytm pracy serca oraz układu oddychania. Przygotowanie aparatu ruchowego podczas rozgrzewki zapobiega kontuzjom, występującym w sytuacji gdy mięśnie, stawy i ścięgna są nierozgrzane.
Rozgrzewka ma na celu zmniejszenie urazowości w miejscu pracy. Jednak aby zwiększyć świadomość zdrowotną pracowników, należałoby kompleksowo wprowadzić w system funkcjonowania tego typu profilaktyki zdrowotnej dodatkowe sesje edukacyjne . Powinny one dotyczyć ergonomii pracy fizycznej, jak np. prawidłowe dźwiganie. Świadomych pracodawców nie trzeba przekonywać, dlaczego powinni dbać o pracowników. Zmniejszenie urazowości i wypadków w pracy przekłada się na zmniejszenie urlopów zdrowotnych.
Pysio Profit pozwoli pracodawcom zapewnić odpowiednie przygotowanie do pracy swoim pracownikom, zarówno poprzez zorganizowane ćwiczenia rozgrzewkowe na hali lub magazynie, dostęp do fizjoterapeuty w miejscu pracy oraz edukacje dotyczącą BHP na magazynie i ergonomii pracy.

Physio Profit – ćwiczenia dla pracowników fizycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz